Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Pogoda nie sprzyja działkowcom w Ostrowcu Świętokrzyskim... - 12.08.2015

Od kilku tygodni cała Polska walczy z rekordowymi upałami. Podczas gdy wszyscy cierpią z powodu wysokich temperatur i palącego słońca, w ROD im. Stefana Żeromskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim działkowcy mają niestety zgoła odmienny problem. Burza, która przeszła ostatnio nad miastem spowodowała wielkie straty w infrastrukturze ogrodu. Ucierpiał przede wszystkim Dom Działkowca. Nagłe porywy wiatru wyrwały ramy okienne w trzech oknach oraz właz w dachu budynku. Zalana podłoga i cała dolna kondygnacja, zniszczony parkiet, zacieki na ścianach i suficie, nadające się tylko do wymiany okna – oto obraz Domu Działkowca, w którym, jak na ironię losu, końca dobiegał właśnie remont.

stanowisko

stanowisko

Oprócz świetlicy ucierpiały także inne elementy wyposażenia Ogrodu – podmyte zostały aleje i uszkodzone na długości kilkudziesięciu metrów ogrodzenie. Całe szczęście, że krzywda nie stała się żadnemu z działkowców, na terenie ogólnym roi się bowiem od powalonych drzew i połamanych gałęzi.

stanowisko

ROD im. Stefana Żeromskiego walczy więc teraz nie tylko z falą upałów, ale i szkodami spowodowanymi przez nadmiar wody. Działkowcy muszą się zmierzyć z usuwaniem szkód i kolejnym remontem Domu Działkowca. Pozostaje mieć nadzieję, że pogoda, od której zawsze są uzależnieni – przez kolejną część lata będzie dla nich bardziej łaskawa.

stanowisko

stanowisko

stanowisko

 
Anna Ślusarczyk
OZ Świętokrzyski

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.