Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Dzień Działkowca w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym im. St. Staszica w Pile - 12.08.2015

To już 52 Dzień Działkowca w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym im. St. Staszica w Pile. Ogród został utworzony w 1963 r. ale nieformalnie działkowcy zaczęli uprawiać działki na obecnym terenie 68 lat temu.

Uroczystość tegorocznego Dnia Działkowca, która odbyła się w dniu 8 sierpnia 2015 r. otworzył Prezes ROD Andrzej Kierzkowski. Po odegraniu hymnu działkowców przywitał członków naszego Związku przybyłych wraz z rodzinami oraz przedstawiciela Okręgowego Zarządu PZD w Pile Sekretarza Mariana Ostaszewskiego.

W swoim wystąpieniu Prezes przedstawił krótką historię ogrodu, informację z XII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD, aktualną sytuację w Związku oraz złożył życzenia wszystkim działkowcom.

Marian Ostaszewski serdecznie pogratulował wyróżnionym działkowcom. Podziękował za kultywowanie pięknej tradycji – uroczystego obchodzenia Dnia Działkowca, działkowych dożynek – która zrodziła się w okresie międzywojennym. W swojej wypowiedzi nawiązał także do determinacji działkowców w walce o zachowanie ogrodów, prawa do działek oraz altan zbudowanych z ich środków. Na ręce Prezesa ROD im. St. Staszica po odczytaniu przekazał list gratulacyjny podpisany przez Prezesa OZ PZD w Pile, Mariana Praczyka.

 


Podczas uroczystości następujących działkowców udekorowano brązową odznaką Zasłużony Działkowiec: Małgorzata Niespodziana, Małgorzata Prus, Maria Łada, Ewa Rabiega, Urszula Marciniak, Gertruda Kulawik, Jolanta Niezborała, Krzysztof Niezborała, Czesław Pachowicz, Dariusz Roszak i Aleksander Wewiórka. Za wzorowe prowadzenie działki w 2015 roku uchonorowano: Helenę i Jerzego Bąkowiak, Mariana Chojkę, Ewę i Stanisława Czerwińskich, Ewę Dąbrowską, Elżbietę i Tomasza Jackowiak, Zdzisława Kamińskiego, Żanetę i Sławomira Knioła, Marię i Mirosława Łada, Jolantę i Krzysztofa Niezborała oraz Ewę i Janusza Pilarczyk. Działkowcom wręczono dyplomy oraz upominki. Po oficjalnych uroczystościach działkowcy biesiadowali przy muzyce i grochówce. Zabawa trwała do późnych godzin nocnych.


A.K.

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio