Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Bezpieczne wakacje w ROD "Irena" w Inowrocławiu - 11.08.2015

Na spotkanie z działkowcami i ich rodzinami przybyły służby, które niosą  pomoc. Policjanci i strażacy odwiedzili inowrocławskie ogrody „Irena”, by przeprowadzić tam działania prewencyjne i uczyć jak unikać zagrożeń.
 
Dzień  (01.08) na terenie ogrodów działkowych „Irena” w Inowrocławiu zapisał się prewencyjnie i festynowo. Zgromadził licznie całe rodziny działkowiczów i ich przyjaciół, by przy pięknej wakacyjnej pogodzie spotkać się w słusznej sprawie. Prezes ogrodów Pan Bogumił Ziemkiewicz, dba co roku o to, aby szczególnie dzieci miały okazję nauczyć się w wakacje ważnych zasad dotyczących bezpieczeństwa.
 
 
 
Policjanci z inowrocławskiej komendy asp.sztab. Izabella Drobniecka wraz z dzielnicowym Osiedla Solno i Szymborze mł.asp. Mariuszem Grąźlewskim, przygotowali dla dzieci stoisko prewencyjne z licznymi materiałami promującymi bezpieczeństwo. Były kamizelki i znaczki odblaskowe, książeczki edukacyjne i długopisy z numerami alarmowymi. Podczas rozmów z działkowcami poruszane były tematy dotyczące zmian i zaostrzenia przepisów ruchu drogowego, zabezpieczenia swojego mienia, czy oszustw.
  
Ciekawą ofertę mundurowi przygotowali dla dzieci. Miały one okazję namalować kredą bezpieczne wakacje. Prace przedstawiały m.in.wypoczynek nad wodą, tam gdzie jest plaża strzeżona i ratownik, prawidłowe przekraczanie jezdni, zabawy na dworze.  Za najciekawsze rysunki policjanci nagrodzili dzieci grami planszowymi pt. „Bezpieczne miasteczko”, które są świetną propozycja edukacyjną dla całych rodzin. Było też czytanie wierszyków o zasadach bezpieczeństwa. 
Korzystając z tak dużej frekwencji, policjanci zaproponowali też dorosłym udział w quizie wiedzy. Nagrodami w nim były apteczki samochodowe z pełnym wyposażeniem, które przydadzą się zawsze wtedy, gdy trzeba będzie nieść pomoc. Mówiąc o bezpiecznym podróżowaniu, mundurowi apelowali także o kierowanie pojazdami bez promili. Do pokazania jak utrudniona jest widoczność człowieka, który pił alkohol i jedzie samochodem, policjantom posłużył rekwizyt tzw. promilgoogle.


 
 


Atrakcją dla wszystkich był również pokaz psa. Przygotował go mł.asp. Krzysztof Lamański wraz ze swoim psem „Cwaniakiem”. Przewodnik zaprezentował posłuszeństwo psa i działania z pozorantem. Opowiedział również o swojej służbie i czworonożnego przyjaciela. 
 
asp.sztab. Izabella Drobniecka
 
Publikacja: Izabella Drobniecka
KPP Inowrocław
Jednoosobowe stanowisko ds. Prasowo-Informacyjnych


Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.