Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Dzień Działkowca w Najlepszym ROD Roku 2015 - ROD im. K. Świerczewskiego w Nowym Tomyślu - 06.08.2015

W dniu 1 sierpnia 2015 r. na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. K. Świerczewskiego w Nowym Tomyślu odbył się festyn z okazji  Dzień Działkowca 2015. Po powitaniu gości i odśpiewaniu Hymnu PZD w związku z przypadającą w tym dniu rocznicą  uczczono minutą ciszy pamięć poległych uczestników Powstania Warszawskiego.

Na zaproszenie Zarządu ROD udział w imprezie wzięli: członek Okręgowego Zarządu PZD w Poznaniu Jerzy Pochylski, burmistrz Nowego Tomyśla Włodzimierz Hibner, Ryszard Ratajczak Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich i Promocji Gminy oraz Prezes  Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Nad Nielbą”  w Wągrowca Pani Krystyna Zych  i Prezes ROD im. M. Kopernika w Zbąszynia  Pani Barbara Król oraz przedstawiciele różnych organizacji pozarządowych działających na terenie Nowego Tomyśla.

Burmistrz Nowego Tomyśla przekazał na ręce prezesa Józefa Kasprzaka upominek w postaci sekatora oraz złożył gratulacje za zdobycie tytułu Najlepszego Rodzinnego Ogrodu Działkowego ROKU 2015. Życzenia i gratulacje dla działkowców przysłał również Poseł na Sejm RP Pan Stanisław Kalemba. Były także życzenia od władz samorządowych Powiatu Nowotomyskiego.

 

Prezes ogrodu w swoim wystąpieniu przedstawił aktualną sytuację Związku oraz przebieg Krajowego Zjazdu PZD i uchwalenie Statutu PZD, a także programu działania na przyszłość również w zakresie pozyskiwania środków finansowych z Unii Europejskiej na rozwój ogrodów. Zebrani wyrazili pełne poparcie dla działań Prezesa PZD Eugeniusza Kondrackiego jak i Krajowej Rady PZD.

Zarząd ROD od 25 lat organizuje corocznie konkursy na najlepsze działki w ogrodzie w trzech kategoriach. Laureatami zostali:                                                                                                                                                                    

W kategorii działek warzywnych:
I miejsce: Janina i Stanisław Fijałkowscy
II miejsce: Krystyna i Eugeniusz Sekunda
III miejsce: Władysław Lamenta

W kategorii działek rekreacyjno-warzywnych:

I miejsce: Stefania I Tadeusz Czyżewscy
II miejsce: Maria i Jacek Budych
III miejsce: Regina i Grzegorz Zalewscy

W kategorii działek rekreacyjnych:
I miejsce: Ewa i Marek Papierz
II miejsce: Aleksandra i Stanisław Puncewicz
III miejsce: Wanda i Władysław Krzyżaniak     

Jak zwykle organizatorzy imprezy dla uczestników zapewnili wiele atrakcji: gry i zabawy dla dzieci przygotowane wspólnie z nowotomyskimi harcerzami w konkursach i zabawach uczestniczyli nie tylko dzieci i wnuki działkowców ale także dzieci z miasta, gdyż festyny organizowane przez Zarząd ROD są kierowane nie tylko dla działkowców, ale także dla społeczeństwa lokalnego Miasta i Gminy Nowy Tomyśl. Zorganizowano zawody strzeleckie z broni małokalibrowej o puchar Prezes Ogrodu przy pomocy Ligii Obrony Kraju, jednak największą atrakcją festynu była Loteria Fantowa oraz  Koło Szczęścia.  

 

W części artystycznej wystąpił piosenkarz Paweł Lisek, który przez półtorej godziny śpiewał dla wszystkich uczestników festynu. Następnie przy pięknej pogodzie i wspólnej  grochówce rozpoczęła się część rozrywkowa jak co roku wyczekiwana przez działkowców, to zabawa działkowa, przy dobrej muzyce serwowanej przez zespół muzyczny PLUS wszyscy uczestnicy bawili się wspaniale do późnych godzin.

Józef Kasprzak

Prezes ROD im. K. Świerczewskiego w Nowym Tomyślu

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio