Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Dzień Działkowca w ROD "XX-lecia" w Słupsku - 04.08.2015

1 sierpnia na terenie  Rodzinnego Ogrodu Działkowego "XX - lecia"  w Słupsku odbył się  festyn rodzinny z okazji Dnia Działkowca. Na terenie ogrodu działki uprawia 1420 rodzin. Jest to jeden z większych ogrodów na terenie okręgu słupskiego.

W uroczystości udział wzięło ok. 200 działkowców oraz zaproszeni goście w osobie Prezesa Okręgowego Zarządu  PZD w Słupsku Pana Wiesława Boratyńskiego, Zarządu ROD, Komisji Statutowej oraz Komisji Problemowych.

Uroczystość otworzyła prezes zarządu ROD "XX-lecia'' Pani Elżbieta Plucińska, zapraszając do zabawy dzieci działkowców,  dla których przygotowano wiele niespodzianek,  a później samych działkowców, którzy  przy  kapeli i ognisku bawili się do północy.

Pani Prezes w swoim wystąpieniu podkreśliła, że zasługi PZD w związku z pracami legislacyjnymi nad ustawą  "Stop rozbiórkom altan'' i Statutem PZD.

Prezes przypomniała, że w związku z wieloma pracami modernizacyjnymi ogrodu Zarząd ROD nie prowadził w 2015 roku konkursu  „Wzorowa Działka Roku 2015”. Natomiast w ramach środków finansowych ROD już niebawem pojawi się  plac zabaw  dla dzieci z nowymi urządzeniami.

Longina Ciesielska

Instruktor ds. ogrodniczych  

OZ w Słupsku

 

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio