Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Świętokrzyskie działki są coraz piękniejsze - 03.08.2015

W województwie świętokrzyskim trwają konkursowe lustacje działek, zgłoszonych do konkursu "Wzorowa Działka Roku 2015" na szczeblu okręgowym. Z roku na rok coraz więcej Zarządów ROD pragnie pochwalić się swoimi działkami i ogrodami. Obecnie z 79 rodzinnych ogrodów działkowych chęć wzięcia udziału w konkursie zgłosiło 29 użytkowników działek.

Komisja Konkursowa złożona z przedstawiciela Okręgowego Zarządu Świętokrzyskiego PZD w Kielcach, Zastępcy Przewodniczącego Komisji Konkursowej działającej przy OZ oraz instruktora SSI stoi przed nielada trudnym zadaniem wyłonienia najładniejszej działki. Po wizytacji działek powiatu staszowskiego, koneckiego, starachowickiego i skarżyskiego przed Komisją lustracyjną działki z Bukowej, Sędziszowa, Jędrzejowa, Sitkówki-Nowiny, Pińczowa, Kazimierzy Wielkiej, Buska-Zdroju, Ostrowca Świętokrzyskiego, Opatowa i Kielc.

Od kilku lat daje się zauważyć wyraźną tendencję do zmiany typu zagospodarowania polskich działek: z uprawowo – wypoczynkowych na działki o charakterze typowo rekreacyjnym. Dbałość o szczegóły architektoniczne, bogactwo roślin ozdobnych, różnorodność nasadzeń i niespotykana pieczołowitość w doborze odpowiednio komponujących się kolorystycznie i gatunkowo roślin, niejednokrotnie zachwyca członków Komisji, a pomysłowość i samodzielność wykonywanych elementów małej architektury drewnianej nie uchodzi ich uwagi.

Już za dwa tygodnie najprawdopodobnie poznamy tegorocznego laureata konkursu "Wzorowa Działka Roku 2015" na szczeblu okręgowym, ale już teraz jedno nie ulega żadnej wątpliwości: ogrody i działki województwa świętokrzyskiego z każdym rokiem pięknieją!

Anna Grudzień, OZ Świętokrzyski

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.