Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Nawałnice pod Poznaniem - 30.07.2015

Najstarsi działkowcy poznańskich ogrodów nie pamietają takiej nawałnicy, jaka przetoczyła sie nad niektórymi ogrodami działkowym Poznania w niedzielę 19 lipca 2015 r.

Wiatr wiejący z prędkościa znacznie przekraczającą 100 km/godz. wyrywał drzewa z korzeniami, zrywał dachy altan i budynków, a padające drzewa uszkadzały budynki i pojazdy oraz niszczyły nasadzenia. Najbardziej od nawałnicy ucierpiały ogrody na Grunwaldzie, w tym szczególnie ROD Camping, ROD Złotowska II, ROD Przylesie oraz ogrody na poznańskich Jeżycach, w tym najbardziej ROD im. ks, Przyłuskiego, w którym powalone drzewo uszkodziło dach świetlicy ogrodowej. Ucierpiały też niektóre ogrody w gminie Pobiedziska, w tym szczególnie ROD Bugaj.

Dużym problemem ogrodów stało sie usuwanie skutków kataklizmu, gdzie zarządy ROD musiały pomagać działkowcom oraz ponosić koszty związane z naprawą infrastruktury i usuwaniem powalonych drzew z części wspólnych ogrodów. W większości przypadków ogrody poradziły sobie z tą trudną sytuacją, która na szczęście zdarza się tylko raz na jakiś czas.

Zdjęcia ilustrują skutki nawałnicy jaka przetoczyła się przez ROD Camping w Poznaniu.

TAD

 

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio