Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

50 - lecie ROD "Storczyk" w Bydgoszczy - 29.07.2015

W świetlicy ogrodowej w sobotę 25 lipca działkowcy z ROD „ Storczyk” w Bydgoszczy obchodzili jubileusz 50- lecia ogrodu. Uroczystości rozpoczęły się hymnem działkowym.

Następnie Pani prezes w imieniu Zarządu  ogrodu ogromnym  tortem oraz lampką szampana przywitała I v-ce prezes Okręgowego Zarządu PZD, wszystkich działkowców i zaproszonych okolicznych prezesów ROD.

W wspaniałej atmosferze prezes Zarządu ROD przestawiła krótką historię ogrodu, który mieści się w kompleksie ogrodów przy ul. Inwalidów w Bydgoszczy.

Ogród powstał na ugorach, dzisiaj posiada własną świetlicę, parkingi, sieć wodociągową jest zelektryfikowany, znajdują się w nim 132 działki przepięknie zagospodarowanych.

Głos zabrała przedstawiciel Okręgowego Zarządu PZD w Bydgoszczy, która w ciepłych słowach przekazała działkowcom gratulacje z okazji jubileuszu omówiła najważniejsze wydarzenia z życia Związku. Odczytała list skierowany od Prezesa Polskiego Związku Działkowców E. Kondrackiego w którym  to przesyła on podziękowania działkowcom, za lata pracy na rzecz ruchu ogrodnictwa działkowego,  ofiarności w obronie ogrodów i Związku. Życzył działkowcom wszelkiej pomyślności oraz trwałości i  dalszego rozwoju ogrodu. Krajowa Rada wraz z pucharem i  dyplomem przekazała  dla ogrodu różne wydawnictwa książkowe. Okręgowy Zarząd w Bydgoszczy natomiast ufundował dla ogrodu prezent i wydawnictwa książkowe pt. „Vademecum Działkowca” oraz  dyplom.   

Następnie głos zabrała zaproszona prezes ROD „ Wyczółkowskiego” w Bydgoszczy, która w imieniu prezesów z sąsiadujących ogrodów przekazała na ręce Pani prezes  kwiaty, dyplom,  pamiątkową statuetkę oraz gratulacje dla wszystkich działkowców. Działkowcy swoimi brawami podziękowali za słowa życzliwości oraz upominki dla ogrodu.

Podczas trwania oficjalnej części Zarząd ogrodu najbardziej zasłużonym działkowcom wręczył  dyplomy, książki oraz upominki .

Tradycją uroczystości działkowych w ogrodzie jest przekazywanie „Pucharu przechodniego” laureatom konkursu ogrodowego „ Wzorowa działka” . Wyróżnieni działkowcy wykonali wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Po części oficjalnej rozpoczęły się gry i zabawy dla dzieci. Kulminacyjnym punktem obchodów jubileuszu miało być wspólne grillowanie, pajda chleba ze smalcem oraz ogórek na co nie pozwoliła pogoda, działkowcy jednakże konsumowali poczęstunek i przy muzyce bawili się do późnych godzin.

BM

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio