Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

OZ Śląski występuje do władz samorządowych o współpracę dla rozwoju ROD - 24.07.2015

XII Krajowy Zjazd Delegatów Polskiego Związku Działkowców odbyty w Warszawie w dniach 2-3 lipca 2015 roku stał się okazją do omówienia najważniejszych problemów z jakimi borykają się Rodzinne Ogrody Działkowe w całej Polsce. Wiemy, że ogrody działkowe to ważny element infrastruktury każdego Miasta.

Wiemy też jak ważną rolę odgrywają dla społeczności lokalnej oraz ochrony środowiska. Dlatego też dla naszego Związku ważne jest by ogrody działkowe miały swoje miejsce w strategii rozwoju Miasta oraz były uwzględniane przy wszelakich podejmowanych przez Miasto działaniach, które mogą mieć wpływ na ich istnienie i funkcjonowanie.

Okręgowy Zarząd Śląski realizując postanowienia XII Krajowego Zjazdu Delegatów Polskiego Związku Działkowców rozesłał do wszystkich władz  samorządowych na terenie naszego okręgu obejmującego 60 Miast i Gmin Apel do Rządu RP i samorządów lokalnych o uwzględnienie rodzinnych ogrodów działkowych w strategiach rozwoju przyjmowanych na szczeblu ogólnopolskim oraz lokalnym oraz Apel do władz publicznych o współpracę z Polskim Związkiem Działkowców.

Liczymy na to, że po ich otrzymaniu władze samorządowe zwrócą szczególną uwagę na Rodzinne Ogrody Działkowe poprzez zacieśnienie obopólnej współpracy. Na pewno w naszym wspólnym interesie jest dobro mieszkańców Miast, którzy na co dzień korzystają z dobrodziejstw ogrodów działkowych.

Mateusz Macianty, OZ Śląski

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio