Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Wczasy dla seniorów w ROD im. Powstańców Wielkopolskich w Chodzieży - 23.07.2015

W  dniu 18 lipca 2015 r. na terenie ROD im. Powstańców Wlkp. w Chodzieży  odbyła się biesiada kończąca kolejne 41. wczasy „Pod orzechami” organizowane corocznie dla seniorów. Organizatorami wypoczynku byli: Zarząd Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. Powstańców Wlkp. w Chodzieży, Burmistrz Chodzieży, Zarząd Miejskiego Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Chodzieży oraz Chodzieski Klub Gospodarczy.

Wczasy są organizowane dla osób starszych i niepełnosprawnych z terenu miasta. Zarząd Rodzinnego Ogrodu Działkowego, na cały okres wczasów oddał dla ich uczestników oprócz świetlicy, teren całego ogrodu. Tam też wielu wczasowiczów zawiązało przyjaźnie z działkowcami.

Dla wypoczywających zorganizowano pogadanki na tematy geriatryczne przeprowadzone przez rehabilitanta, konkursy sprawnościowe oraz gry i zabawy zespołowe, zorganizowano rejs statkiem spacerowym po Jeziorze Miejskim i całodzienną wycieczkę autokarową do skansenu w Osieku.

Uczestnicy wczasów chwalili się również swoimi zdolnościami artystycznymi – zorganizowano bowiem wystawy prac rękodzielniczych tj. rysunków, pocztówek, obrazów, robótek ręcznych itp.

Zakończenie wczasów swoją obecnością zaszczycili: Marian Praczyk Prezes Okręgowego Zarządu PZD w Pile, Jacek Gursz Burmistrz Chodzieży, przedstawiciele Zarządu Miejskiego PKPS w Chodzieży oraz członkowie Zarządu ROD. Nie można również nie wspomnieć o pomocy jaką corocznie udziela Bank Spółdzielczy w Chodzieży, Palarnia kawy z Sułaszewa gm. Margonin – "Prima Poland"  Sp. z o.o., firma  rodzinna  "Drewpol:  pp.  Jagiełłów  ze  Strzelczyk, a także pp. Skibiccy z firmy "Kogucik" w Chodzieży, pp. Marczyńscy z firmy "Netto-Mar", czy p. Mateusz Józwowiak -  z firmy "Mate". Posiłki zapewniła firma "Micek&Micek".

Wczasy pod orzechem są znakomitą okazją do wypoczynku dla seniorów z Chodzieży. Jest to nie tylko wspaniały sposób na spędzenie wolnego czasu na odpoczynku, ale również możliwość do nauczenia się nowych umiejętności. Na zakończenie zaproszono wszystkich wczasowiczów na 42. wczasy pod orzechami.

Prezes ROD im. Powstańców Wielkopolskich w Chodzieży Adam Daszkowski

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio