Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Z życia ROD

ROD "Marysieńka" w Polkowicach najpiękniejszym ogrodem w powiecie polkowickim - 21.07.2015

Rozstrzygnięto konkurs "Na najlepiej zagospodarowany Rodzinny Ogród Działkowy na ternie powiatu polkowickiego" w roku 2015. Najpiękniejszym i bezkonkurencyjnym został Rodzinny Ogród Działkowy "Marysieńka " w Polkowicach (okręg legnicki).

Przeglądu działek dokonała niezależna komisja powołana przez Starostę Polkowickiego. W swojej ocenie brała pod uwagę: estetykę, wygląd działek, ścieżek, ogrodzenia, drogi i alejki ogrodowe, place zabaw dla dzieci. Ważne były także prowadzone działania proekologiczne tj. działalność edukacyjna Zarządu ROD na rzecz ochrony środowiska, współpraca z placówkami oświatowymi i socjalnymi Powiatu Polkowickiego, organizacja imprez o charakterze społecznym np. dni działkowca, festyny, konkursy ogrodowe.

- Ideą tego konkursu jest nie tylko podniesienie atrakcyjności miejsc wypoczynku i rekreacji, ale również pobudzenie świadomości ekologicznej mieszkańców Powiatu Polkowickiego- powiedział Marek Tramś Starosta Polkowicki i dodał -Cieszę się, że z każdą kolejną edycją nasze działki stają się z ogromną przyjemnością przyjeżdżam podziwiać zwycięzców. Kolejne miejsca zajęli: ROD „Miedzianka” w Polkowicach i ROD „Nadzieja” z Chocianowa.

Uroczyste wręczenie nagród rzeczowych nastąpi podczas tegorocznych uroczystości dożynkowych poszczególnych Rodzinnych Ogrodów Działkowych.

Artykuł "Marysieńka najładniejsza" opublikowany 17 lipca br. w e-legnickie.pl.


Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio