Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Zgorzeleckie Święto Kwiatów - 20.07.2015

Jak co roku podczas Dni Zgorzelca odbyło się Święto Kwiatów. Święto Kwiatów już prawie od 30 lat jest organizowane przez Rodzinne Ogrody Działkowe w Zgorzelcu.

Zgorzeleckie Święto Kwiatów ma trwałe już miejsce podczas święta miasta Dni Zgorzelca. W  bieżącym roku  można było  podziwiać różne kompozycje kwiatowe: wianki, ikebany, kosze, wiązanki okolicznościowe, kwiaty polne, okazy wiązanki roślinne.

Kompozycje  były wystawiane przez działkowców wszystkich ogrodów, dzieci i mieszkańców miasta, łącznie wystawiło ponad 100 działkowiczów dzieci i mieszkańców miasta.

Wszyscy wystawcy otrzymali nagrody i podziękowania, a fundatorami tych nagród byli  sponsorzy:

  • Okręgowy  Zarząd  PZD Legnica
  •  Burmistrz Miasta Zgorzelec
  • Rodzinne Ogrody Działkowe ze Zgorzelca: Nysa, Łużyce, Górnik, Szklana Wata, Gaik, i Malinka
  • Castorama Zgorzelec
  • Leroy Merlin 
  • McDonald's w Zgorzelecu
  • Sklep Krokus
  • banki:  PLUS, Credit Agricole, WBK Bank Zachodni, Bank Gospodarki Żywnościowej 
  • oraz zakłady fryzjerskie i niektóre lokale gastronomiczne

Wręczenie nagród odbyło się 28 czerwca 2015 roku w Miejskim Domu Kultury z udziałem zaproszonych gości. Prezes OZ PZD w Legnicy Antoni Molka, Przewodnicząca Rady Miasta Zgorzelec Pani Zofia Barczyk, Burmistrz Miasta Zgorzelec  Rafał Gronicz. Ponadto w tej pięknej uroczystości uczestniczył Dyrektor MDK wraz z przedstawicielami sponsorów i rodzinnych ogrodów.

Imprezę prowadził Prezes z ogrodu NYSA Józef  Bartkowicz z weteranką Panią Leną Parkot z ogrodu Łużyce i Przewodniczącą zespołu organizacyjnego wydarzenia Panią Irena Krawiec v-ce Przewodnicząca Ogrodu Nysa.

Nadmienić należy, że w zespole organizacyjnym byli wszyscy  przedstawiciele ogrodów.

Impreza  była  piękna, a liczny udział dzieci świadczy o dużym zainteresowaniu tą wystawą i chęcią pokazywania tych  pięknych kwiatów.

W bieżącym roku koordynatorem działań był Rodzinny Ogród Działkowy Nysa Zgorzelec współpracujący z Miejskim Domem Kultury.

Zespół  Organizacyjny 

Irena  Krawiec  Józef  Bartkowicz i weteranka Lena Parkot

Powrót

Copyright © 2019 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio