Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Czytajcie „działkowca”! - 17.07.2015

Lato w pełni, wolny czas chętnie spędzamy na działkach, wypoczywając, podziwiając piękno natury, delektując się własnymi owocami i warzywami. Pogodowe huśtawki (słońce, deszcz, upały i ochłodzenia) jednak zbytnio nas nie rozpieszczają. Musimy też przy tym uważać, aby dostosować pielęgnację roślin (szczególnie podlewanie, nawożenie czy koszenie trawników) do zmieniającej się aury. Oprócz standardowych prac ważne będzie m.in. letnie cięcie roślin. Pracy więc obok wypoczynku z pewnością nie zabraknie. Sięgnijmy zatem po sierpniowy numer miesięcznika „działkowiec”, który właśnie ukazał się w sprzedaży i będzie naszym najlepszym przewodnikiem i doradcą w letniej pielęgnacji działki! Znajdziecie w nim m.in. najlepsze rośliny do wypoczynku, pomysły na niedrogą a efektowną renowację altany, przepisy na pyszne przetwory. Nie zabraknie również pomysłów i inspiracji związanych z aranżacją działki. A oprócz tego porady i przypomnienia ogrodnicze, artykuły na temat ekologii, zdrowia, uprawy i ochrony roślin, oraz wiele innych aktualnych tematów! Poniżej przedstawiamy niektóre z nich:

● Istnieją rośliny mające wyjątkowe walory wypoczynkowe, pozytywnie wpływające na nasze samopoczucie. Otaczając się nimi, sprawiamy sobie prawdziwą przyjemność. Wśród nich znacznie szybciej wyciszamy się, odpoczywamy, wracają nam siły. Polecamy dobór najlepszych gatunków i odmian, którymi warto obsadzać miejsca wypoczynku. Doradzamy też jak je ze sobą komponować, aby pozytywny efekt trwał przez cały sezon!

● Nie wszystkie rośliny trzeba regularnie i intensywnie podlewać. Jest spora grupa gatunków lubiących raczej suche stanowiska. Jeśli więc mamy takie miejsca na działce, warto zaplanować rabatę z takimi roślinami!

● Pośród wszystkich roślin do ogrodów wodnych bezsprzecznie królują grzybienie, potocznie nazywane liliami wodnymi. Polecamy najlepsze odmiany o bardzo różnej sile wzrostu. Niektóre z nich będą dobrze rosły nawet w mini zbiornikach na tarasie!

● Latem zachwyca nas bogactwo kwitnących roślin, aż chciałoby się trochę tego piękna zachować na później. Na szczęście wiele z nich można z powodzeniem zasuszać i wykorzystywać później do efektownych kompozycji. Polecamy najlepsze do tego celu gatunki, doradzamy też jak je suszyć, by zachowały jak najwięcej ze swojego uroku!

● Lato jeszcze trwa, ale już teraz warto pomyśleć o przyszłorocznej wiośnie. Pod koniec sierpnia rozpoczyna się bowiem sezon sadzenia pierwszych zimujących roślin cebulowych. Doradzamy które gatunki, w jakim terminie i w jaki sposób najlepiej jest sadzić! Polecamy też najlepsze odmiany w naszym sklepie www.dzialkowiecsklep.pl 

Dalie to bardzo cenione i ogromnie popularne rośliny. Warto pokazać najlepsze ich odmiany. Doradzamy też jakie warunki najbardziej im odpowiadają oraz jak je komponować na działce!

● Jak pięknie zaaranżować skalniak? Podajemy sześć przykładów z działek i ogrodów naszych Czytelników. Doradzamy też co jest najbardziej przydatne w tego typu aranżacjach!

● Jak prosto i stosunkowo tanio odmienić wygląd działkowej altany? Podajemy trzy przykładowe projekty „liftingu”, po którym działkowe domki zyskają zupełnie nowe, znacznie efektowniejsze oblicze!

Aktinidia, czyli minikiwi to wyjątkowo cenne pnącze o dużych walorach ozdobnych a jednocześnie dostarczające nam pysznych i odżywczych owoców! Poznajcie najlepsze odmiany, warto też zapoznać się z tajnikami uprawy aktinidii (są to rośliny dwupienne)!

Jak samemu zrobić pergolę z ławką? Z nami nie będzie z tym problemu! Technikę wykonania prezentujemy „krok po kroku” wraz z rysunkami instruktażowymi!

Uwaga konkurs! W bieżącym „działkowcu” przypominamy też o tegorocznej edycji konkursu „Moja Działka”, którego celem jest m.in. propagowanie dobrych wzorów zagospodarowania działek. Warunki uczestnictwa są łatwe a nagrody – bardzo atrakcyjne. Wszystkich gorąco zapraszamy do udziału!

Te i wiele innych, atrakcyjnych tematów tylko w sierpniowym „działkowcu”! Zapraszamy do lektury!

My dobrze wiemy jak odmienić Twoją działkę! 

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio