Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Mój Ogródek” tworzymy razem z naszymi czytelnikami! - 17.07.2015

Początek lata, pomimo pięknego słońca, był problematyczny dla wielu działkowców. Wysoka temperatura i brak opadów spowodowały dużą suszę na działce, a co za tym idzie osłabienie roślin. Natomiast duża amplituda temperatury pomiędzy nocą a dniem przyczyniła się do rozwoju groźnych chorób, m.in. mączniaka. Aby pomóc sobie, a przede wszystkim rośliną, warto sięgnąć po najnowszy – sierpniowym numer „Mojego Ogródka” i skorzystać z naszych rad i pomysłów, które sprawią, że działka nabierze zdrowego i atrakcyjnego wyglądu. Zajrzyj do „Mojego Ogródka”, naprawdę warto!

Krzewy iglaste to idealne uzupełnienie roślinnego nasadzenia na działce. Warto sięgnąć po ten materiał i poznać gatunki, które są wytrzymałe, a przy tym bardzo dekoracyjne.

• Oczko wodne latem to materiał, który przybliży najważniejsze zabiegi pielęgnacyjne, które należy przeprowadzić w jego obszarze w sierpniu.

• Chory trawnik to zmora niejednego właściciela „zielonej” murawy. W artykule opisane zostały najczęściej spotykane problemy i choroby jakie pojawiają się na trawniku, oraz metody zapobiegające ich ponownemu powstawaniu.

Oryginalne kuliste kwiatostany i owocostany u roślin, mogą być doskonałą ozdobą ogrodu. Warto poznać gatunki, które posiadają takie „dekoracje”, oraz rady jak je łączyć na rabacie z innymi roślinami.

Te prehistoryczne rośliny, mają w sobie coś wyjątkowego, co sprawia, że ich obecność na działce nada jej malowniczego i tajemniczego charakteru. W artykule przedstawione zostały zarówno zimozielone jak i sezonowe gatunki, oraz ich elementarz pielęgnacji.

Na łamach „Mojego Ogródka” prezentujemy działki i ogrody naszych Czytelników. W bieżącym numerze ogród p. Dalili Tondel.

• Jak ratować przesuszone rośliny? To problem bardzo aktualny, gdyż skutki wysokich temperatur widoczne są również i w naszych ogrodach. W artykule podpowiemy jak postępować przy ich ratowaniu tak, aby nakład naszej pracy był adekwatny do ceny i wartości biologicznej rośliny.

Te architektoniczne rośliny są coraz chętniej sadzone są na działkach. Warto poznać najbardziej atrakcyjne gatunki, oraz ich wymagania.

Warzywa zamknięte w słoikach doceniamy zimą, gdy smak m.in. pomidora, papryki i czosnku, jest zupełnie inny niż latem. Podpowiadamy, co można zrobić z tych warzyw, tak aby smak sierpnia towarzyszył nam jak najdłużej.

• Zbieraj z głową, czyli – co, kiedy i jak zbierać. Artykuł ten jest doskonałą ściągawką, która przyda się wszystkim tym, którzy uprawią warzywa.

Antyoksydant, czyli „eliksir młodości” zawarty jest w niektórych owocach. Warto sięgnąć po ten materiał i poznać te wyjątkowe gatunki, które z powodzeniem można uprawiać na działce.

Drzewa owocowe i krzewy jagodowe to podstawa każdego sadu. W artykule podpowiemy jak mądrze go zaplanować w ogródku, tak aby ich uprawa nie sprawiała problemów, a przyniosła wysokie plony dobrej jakości.

Druga połowa sierpnia to początek zbioru winogron. Warto poznać pomocne rady przy ich zbiorze, przechowywaniu i przetwarzaniu.

Ścieżki drugiego planu mają inne zastosowanie niż te pierwszego. Warto poznać wszystkie dobre rady polecane przez architekta do ich budowy i doboru materiału.

Trzy pomysły na urządzenie jednego miejsca, czyli każdy znajdzie coś dla siebie. Sprawdź jakie pomysły można zrealizować przy tarasie, w zależności od tego jakie mamy potrzeby, oczekiwania i co lubimy.

Pachnący susz jako dekoracja, to idealny pomysł na urozmaicenie wnętrza naszego domu. Podpowiemy z czego go zrobić i jakie kwiaty, nasiona, liście i owoce do tego wykorzystać.

Pijemy wodę, bo jest zdrowa. Zanim jednak sięgniemy po tzw. wody smakowe, warto przeczytać ten artykuł, bo to co wydaje się zdrowe, bo ma w tytule wodę, nie musi takie być.

• Ubywa ptaków. To problem, który wynika poniekąd z naszych ogrodowych działań. Warto je poznać, a następnie zmienić, bo ptaki to nasi sprzymierzeńcy w walce z niechcianymi owadami.

Kompostowanie powierzchowne to szybki sposób na wykorzystanie szczątek roślin, zwłaszcza kiedy nie mamy typowego kompostu na działce. Sprawdź jak, i gdzie można go zastosować.

Czasem wiemy, że coś jest nie tak – liście jakieś dziwne, owce w krokach i plamach, jednak nie wiemy, co atakuje nasze rośliny. Warto więc sięgnąć do tego materiału i poznać przyczyny problemu, tak aby skutecznie się go pozbyć.

• Nasi sprzymierzeńcy – to materiał, który pozwoli innym okiem spojrzeć na niektóre owady odwiedzające naszą działkę. Sprawdź, które są naszymi sprzymierzaniami w walce ze szkodnikami.

• Moje przepisy – to dział zawierający ciekawe przepisy na wypieki, potrawy i ciekawostki kulinarne naszych Czytelników. W bieżącym numerze: Owoce na obiad, a także Chłodnik dla ochłody.

Zapraszamy do lektury „działkowca”, w którym znaleźć można wiele wartościowych, praktycznych i sprawdzonych porad, a także informacje o tegorocznej edycji konkursu – Moja Działka/ Mój Ogród

Zapraszamy do naszego sklepu internetowego – www.dzialkowiecsklep.pl

Dołącz do nas na  Mój ogródek 

 

Ciekawe artykuły i praktyczne porady, co miesiąc znaleźć można w „Moim Ogródku”, serdecznie zapraszam, do lektury.

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio