Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Komisja Konkursowa ocenia ogrody w Okręgu Podkarpackim - 14.07.2015

Co prezydent miasta robi na tarnobrzeskich ogrodach działkowych? Wspólnie z komisją wybiera ogród, który otrzyma tytuł „Wzorowego".

Do konkursu zgłosiło się sześć ogrodów rodzinnych należących do struktur Polskiego Związku Działkowców oraz ogród Zwierzyniec. Komisja konkursowa, na czele której stoi prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb, 10 lipca dokonała przeglądu na ogrodzie Związkowiec. Wśród oceniających była także Aneta Komada, kierownik Delegatury Rejonowej Okręgowego Zarządu Podkarpackiego Polskiego Związku Działkowców w Tarnobrzegu oraz Jan Lis, wiceprezes Okręgowego Zarządu Podkarpackiego PZD

Na pierwszy ogień poszedł ROD Związkowiec w Rzeszowie. Nie zabrakło przedstawicieli Związkowca. Co oceniano? - Punkty przyznawane są za kilka elementów - tłumaczy Aneta Komanda. - To między innymi inwestycje, remonty i infrastruktura ogrodowa. To także zagospodarowanie ogrodu, czyli drogi, alejki, bramy, tablice z nazwą ogrodu. Komisja ocenia także zagospodarowanie samych działek różnorodność nasadzeń i upraw, małą architekturę, która powinna być zgodna z regulaminem, jak również powszechność stosowania kompostowników.

Wzorowy Ogród 2015 poznamy podczas obchodów Dnia Działkowca. 

 

Artykuł Klaudii Tajs "Komisja ocenia rodzinne ogrody" opublikowany 11 lipca br. w "Echo Dnia - Podkarpacie". 

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio