Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Prezes OZ w Zielonej Górze spotkał się z Wicemarszałekiem Województwa Lubuskiego - 10.07.2015

6 lipca br. w biurze OZ w Zielonej Górze prezes Marian Pasiński spotkał się z Wicemarszałkiem Województwa Lubuskiego Stanisławem Tomczyszynem oraz dyrektorem departamentu Rolnictwa, Środowiska i Rozwoju Wsi - Wojciechem Kozieją.

Prezes OZ zapoznał gości z przebiegiem XII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD oraz z kierunkami rozwoju ogrodnictwa działkowego przyjętymi przez Związek i nowymi zadaniami dla struktur PZD wynikającymi z uchwały programowej Zjazdu. Prezes podniósł sprawę pozyskiwania środków z funduszy unijnych oraz z Wojewódzkiego Funduszu ochrony środowiska i Gospodarki Wodnej oraz środków własnych gmin. Podniesiono także problem szkód wyrządzanych w ROD przez zwierzęta leśne, zwłaszcza dziki.

Marszałek zadeklarował wszelką pomoc oraz obiecał rozeznać temat pozyskiwania środków na dofinansowanie inwestycji i remontów w ROD. Dyrektor Wojciech Kozieja poinformował, że wszystkie szkody wyrządzone przez zwierzęta leśne należy zgłaszać. Zgłoszenia będą rozpatrywane, a poszkodowanym będą wypłacane odszkodowania.

Obie strony wyraziły chęć dalszej, dobrej współpracy.

(IW)

 

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio