Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Działkowcy z Podlasia wybrali nowe władze - 22.06.2015

12 czerwca 2015 roku w sali konferencyjnej Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego pod hasłem  "Razem tworzymy bezpieczną przyszłość ogrodów” obradował Okręgowy Zjazd Delegatów PZD  poświęcony podsumowaniu ostatnich 5 lat działalności PZD i jego struktur organizacyjnych na terenie Okręgu Podlaskiego. 

Krajową Radę PZD reprezentowali pani sędzia Olga Ochrymiuk i mecenas Tomasz Terlecki. Wojewódzkie władze samorządowe reprezentował Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Obszarów Rybackich pan Jacek Jasiński. Parlamentarzystów reprezentowali dyrektorzy biur poselskich. Zjazd udzielił absolutorium ustępującemu Zarządowi Okręgowemu oraz wybrał nowe władze okręgowe PZD. Panu Andrzejowi Bojko powtórnie powierzono obowiązki prezesa Okręgowego Zarządu Podlaskiego PZD. Wybrano także  delegację Okręgu na XII Krajowy Zjazd Delegatów PZD. 

Pan mecenas Terlecki szczegółowo omówił problemy ze statutem i przedstawił propozycje zmian w jego projekcie. W dyskusji poruszono konieczność wyraźnego wyeksponowania człowieka-działkowca jako wartości nadrzędnej. Dzisiaj ginie on w cieniu przepychanek prawnych, poszukiwań sojuszników i intensyfikacji inwestowania w infrastrukturę ogrodów. Kilku dyskutantów zwróciło uwagę, że ogrody nie korzystają z dobrodziejstw funduszy unijnych. W bardzo emocjonalnym wystąpieniu pan Jan Jarecki pokazał znaczenie ogrodnictwa działkowego dla zdrowia ludności i dla całego środowisk naturalnego a na tym tle zaapelował do władz rządowych i samorządowych o zmianę stosunku do ogrodów i wsparcia ich działalności w interesie mieszkańców naszego regionu.

Podsumowując obrady prezes OZP Andrzej Bojko stwierdził, że działkowcy z Podlasia mogą być dumni ze zmian jakie zaszły w ogrodach w ciągu ostatnich pięciu lat. Na zakończenie Zjazdu zebrani przyjęli cztery dokumenty odnoszące się do aktualnej sytuacji Związku. (JS)

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.