Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydawnictwa

"Mój Ogródek” tworzymy razem z naszymi czytelnikami! - 22.06.2015

Mój Ogródek” tworzymy razem z naszymi czytelnikami!

Długi, słoneczny dzień, upalne ranki i popołudnia, oznaczają jedno – lato rozgościło się już na dobre. Również i my staliśmy się stałymi bywalcami naszych działek, na których odpoczywamy, oraz pielęgnujemy i podlewamy rosnące rośliny. Aby ułatwić sobie zadanie – czyli wszystko zrobić poprawnie i w terminie, warto sięgnąć po najnowszy – lipcowy numer „Mojego Ogródka” i skorzystać z naszych rad i pomysłów, tak aby działka, taras i balkon latem były jeszcze piękniejsze. Zajrzyj do „Mojego Ogródka”, naprawdę warto!

Wśród bylin są takie gatunki, które na jednym miejscu mogą rosnąć przez wiele lat. Warto poznać te najbardziej niezniszczalne rośliny, które oprócz swojej długowieczności, wyróżniają się dodatkowo atrakcyjnym, obfitym kwitnieniem.

Róże okrywowe to jedne z najpiękniejszych róż jakie spotkać można na rabatach. Tworzą one kwitnące, kolorowe dywany. Sprawdź, które odmiany pasują do Twojego ogródka.

Trawa pampasowa to najbardziej efektowna roślin wśród traw. Jest niezwykłą ozdobą późnoletniego i jesiennego ogrodu. Wyróżnia się pięknymi pióropuszami. Jest wymagającą rośliną, warto więc poznać bliżej jej upodobania.

Pnącza to niezwykle atrakcyjna grupa roślin. Jedne mają przepiękne duże kwiaty, inne natomiast kwitną obficie, a jeszcze inne urzekają zapachem. Jeśli nie wiesz, co wybrać, to koniecznie sięgnij po ten artykuł.

Na łamach „Mojego Ogródka” prezentujemy działki i ogrody naszych Czytelników. W bieżącym numerze ogród pani Iwony Dyszkielewicz.

Datura to bardzo dekoracyjne „minidrzewko” rosnące w donicy. Coraz częściej pojawiają się na naszych działkach, tarasach i balkonach. Jej duże kwiaty, przypominają z wyglądu trąbki. Sprawdź jak najlepiej pielęgnować daturę zarówno w sezonie, jak i w okresie zimy.

Jedzenie sałaty latem to doskonały pomysł na lekką, zdrową kuchnię. Możemy ją z powodzeniem uprawiać sami kilka razy w sezonie. Sałata jest warzywem mało wymagającym i szybko rosnącym. Sprawdź najlepsze jej odmiany.

Szpinak na lato, brzmi dość przewrotnie, bo każdy kto uprawiał szpinak, wie, że zbiera się go wyłącznie wiosną i jesienią. Dla tych, co za nim tęsknią również i latem, proponujemy posadzenie w ogródku szpinaku nowozelandzkiego, w smaku przypominający ten tradycyjny.

Cukinia jest warzywem, które cieszy się coraz większą popularnością – zarówno w uprawie, jak i w przepisach kulinarnych. Warto więc poznać – co lubi cukinia, a co jej „szkodzi” w ogródku warzywnym?

Jeśli chcemy uprawiać na działce różne krzewy owocowe, ale nie mamy na to miejsca – to możemy posadzić, np. jeżynomalinę – czyli dwa w jednym. Sprawdź jakie jeszcze sadownicze „mieszkanki” można posadzić w ogródku.

Ten typowy leśny owoc, ma swój odpowiednik ogrodowy, który może mniej pachnie, ale doskonale smakuje. W artykule podpowiadamy jak najlepiej uprawiać poziomkę w ogrodzie oraz przedstawiamy kilka smacznych przepisów z jej udziałem.

„Ogrodowe pokoje” na działce pozwalają odizolować się od reszty ogrodu. Dają one poczucie kameralności, a co za tym idzie przyjemnego odpoczynku. W artykule podpowiadamy, jak i czym je umiejętnie zaaranżować.

Kupić gotowe meble to nie sztuka, ale zrobić coś z niczego to ogromna satysfakcja. W artykule przedstawiamy kilka pomysłów na stworzenie własnych mebli z udziałem palet.

Często na działce borykamy się z wyglądem niektórych miejsc takich jak: kompostownik, śmietnik, lub instalacje elektryczne. Podpowiemy jak umiejętnie, a przy tym estetycznie można je zasłonić.

Smoothie, czyli napój ze zmiksowanych owoców i warzyw. Jest doskonałym, sytym posiłkiem na letnie upały, który zastąpić może nawet śniadanie. Sprawdź jakie dodatki należy do niego dodać, aby był smaczny, zdrowy, a przy tym mało kaloryczny.

Salmonella. Lato to czas podróży i żywienia się poza domem. Warto wiec poznać przyczyny zatruć pokarmowych, które zwłaszcza w tym okresie są bardzo nasilone.

To słowo nie wszystkim zapewne jest znane, chociaż niektórzy stosują zasady permakultury nawet o tym nie wiedząc. Sprawdź jak umiejętnie korzystać z dobrodziejstw natury, które odpowiednio wykorzystane w ogrodzie, ułatwią pielęgnację roślin.

Planujemy wyjechać na urlop, ale nie mamy komu zostawić pod opieką naszych działkowych upraw. Musimy więc zadbać o nie sami. Sprawdź polecane przez nas metody „nawadniana” latem roślin, a także ochronę przed intensywnymi deszczami.

Rośliny na szkodniki, to ekologiczny sposób odwrócenia uwagi szkodników od naszych upraw. Poznaj więc te „cudowne” rośliny, które są naszymi sprzymierzeńcami.

Róże chorują, to materiał uławiający walkę z czarną plamistością na liściach, jaka jest spotykana na krzewach uprawianych w gruncie. Sprawdź jak zapobiegać i zwalczać tą chorobę.

Zapraszamy do lektury „działkowca”, w którym znaleźć można wiele wartościowych, praktycznych i sprawdzonych porad, a także informacje o tegorocznej edycji konkursu – Moja Działka/ Mój Ogród

Zapraszamy do naszego sklepu internetowego – www.dzialkowiecsklep.pl

Dołącz do nas na  Mój ogródek

Ciekawe artykuły i praktyczne porady, co miesiąc znaleźć można w „Moim Ogródku”, serdecznie zapraszam, do lektury.

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.