Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Czytajcie „działkowca”! - 22.06.2015

Lato na działkach to przede wszystkim czas wypoczynku. Często spędzamy tam czas relaksując się i podziwiając piękno przyrody. Nie zapominajmy jednak o pielęgnacji roślin, które nieustannie wymagają naszej uwagi, a oprócz podlewania czy nawożenia coraz większego znaczenia nabiera w tym czasie ochrona przed szkodnikami i chorobami. Zbieramy też pierwsze plony warzyw i owoców. Sięgnijmy zatem po lipcowy numer miesięcznika „działkowiec”, który właśnie ukazał się w sprzedaży i będzie naszym najlepszym przewodnikiem i doradcą w letniej pielęgnacji działki! Znajdziecie w nim m.in. najlepsze letnie krzewy i pnącza, pomysły na niedrogą a efektowną renowację altany, przepisy na pyszne ziołowe przetwory. Nie zabraknie również pomysłów i inspiracji związanych z aranżacją działki. A oprócz tego porady i przypomnienia ogrodnicze, artykuły na temat ekologii, zdrowia, uprawy i ochrony roślin, oraz wiele innych aktualnych tematów! Poniżej przedstawiamy niektóre z nich:

● Latem zachwyca nas bardzo wiele gatunków pnączy, przede wszystkim te bujnie kwitnące, ale też tworzące zielone osłony z soczystej zieleni. Polecamy najbardziej atrakcyjne i najcenniejsze gatunki i odmiany. Doradzamy też jak je najlepiej zaaranżować na działce!

Rośliny roczne bujnie kwitną latem i znakomicie nadają się na kwiat cięty. Które z nich są najlepsze do takich zastosowań oraz jak je zbierać i preparować, aby jak najdłużej cieszyły nas w wazonie swoim urokiem?

● Nie tylko kwitnące rośliny mogą być ozdobą działki. Wspaniały efekt  stworzą również gatunki o ozdobnych, bajecznie kolorowych liściach! Jakie to rośliny i jak najlepiej komponować je z innymi?

● Znany od dawna, lecz niedoceniany topinambur może być wykorzystywany nie tylko jako ozdoba, ale również jako źródło pożywnego i smacznego pożywienia, szczególnie dla osób z dietą cukrzycową!

● Mało kto wie, że kwiaty róż są nie tylko piękne, ale też można z nich przygotowywać smaczne i wykwintne potrawy! Doradzamy jakie gatunki i odmiany są najlepsze w tym celu. Podajemy też przepisy na wspaniałe przetwory!

● Poznajcie najnowsze trendy w sztuce ogrodowej prezentowane na Chelsea Flower Show 2015! Ta londyńska wystawa co roku gromadzi rzesze amatorów i profesjonalistów i stanowi inspirację dla miłośników ogrodów z całej Europy!

● Jak pięknie zaaranżować taras? Podajemy siedem przykładów z działek i ogrodów naszych Czytelników. Doradzamy też co jest najbardziej przydatne w tego typu aranżacjach!

Jak samemu zrobić murek kamienny bez udziału zaprawy? Z nami nie będzie z tym problemu! Technikę wykonania prezentujemy „krok po kroku” wraz z rysunkami instruktażowymi!

● Latem spędzamy dużo czasu na słońcu. Czy zawsze jest to zdrowe? Jakie korzyści, ale i zagrożenia niosą nam promienie słoneczne? Ile czasu możemy dziennie spędzać na słońcu? Jak się skutecznie zabezpieczać przed nadmiarem promieni słonecznych?

● Zbierane latem zioła możemy nie tylko tradycyjnie suszyć, ale także przygotowywać z nich różne oryginalne specjały jak na przykład miody, cukierki, nalewki, octy, oleje. Podajemy ogólne zasady przetwarzania ziół oraz wiele przepisów!

● Jak prosto i stosunkowo tanio odmienić wygląd działkowej altany? Podajemy trzy przykładowe projekty „liftingu”, po którym działkowe domki zyskają zupełnie nowe, znacznie efektowniejsze oblicze!

Uwaga konkurs! W bieżącym „działkowcu” przypominamy też o tegorocznej edycji konkursu „Moja Działka”, którego celem jest m.in. propagowanie dobrych wzorów zagospodarowania działek. Warunki uczestnictwa są łatwe a nagrody – bardzo atrakcyjne. Wszystkich gorąco zapraszamy do udziału!

Te i wiele innych, atrakcyjnych tematów tylko w lipcowym „działkowcu”! Zapraszamy do lektury!

My dobrze wiemy jak odmienić Twoją działkę! 

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio