Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Spotkanie działkowców ze Słupcy i Konina z Posłem SLD Tadeuszem Tomaszewskim - 02.06.2015

W dniu 28 maja 2015 roku na prośbę działkowców odbyło się w Słupcy spotkanie działkowców słupeckich i konińskich z Posłem RP Tadeuszem Tomaszewskim.

Ze strony działkowców słupeckich i konińskich uczestniczyli między innymi Członek Prezydium OZ PZD w Kaliszu Pan Ireneusz Bąkowski, Przewodnicząca Okręgowej Komisji Rewizyjnej w Kaliszu Pani Anna Leońska oraz działkowcy z ROD „Róża” w Słupcy i kilku działkowców konińskich.

Pan Ireneusz Bąkowski i Pani Anna Leońska zapoznali szczegółowo Pana Posła z aktualną sytuacją działkowców i Związku po odmowie Krajowego Rejestru Sądowego zarejestrowania Statutu PZD uchwalonego na Nadzwyczajnym Zjeździe Delegatów PZD w dniu 23 października 2014 roku, zdaniem działkowców zgodnie z przepisami prawa związkowego.

Uczestniczący w spotkaniu działkowcy w ożywionej dyskusji poruszali trudną i niebezpieczną sytuację działkowców i organów terenowych powstałą po odmowie rejestracji Statutu oraz krytycznie i z oburzeniem poruszali działania
organu nadzorczego nad PZD, Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy Działkowcy prosili Posła o spowodowanie przyspieszenia rejestracji Statutu, gdyż jego brak dezorganizuje działania ogrodów działkowych.

Pan Poseł Tadeusz Tomaszewski, który od wielu lat wspiera działkowców i Polski Związek Działkowców, uczestnicząc aktywnie, w tym także w Sejmie RP w działaniach przy uchwalaniu nowej ustawy o ogrodach działkowych, zapewnił działkowców, że wystąpi do Klubu Parlamentarnego SLD o pomoc w rejestracji Statutu oraz zapowiedział złożenie interpelacji w Sejmie RP w tej sprawie. Zapewnił także, że niebawem przeprowadzi w tej sprawie rozmowy z
posłami z innych klubów parlamentarnych.

Zapewnił także o swym dalszym, całkowitym poparciu dla działkowców polskich w ich walce o ogrody działkowe i Związek.
Działkowcy zapoznali także Posła z realizacją art.76 ustawy w sprawie regulacji prawnej gruntów ROD na terenie działania OZ. 

Działkowcy zaprosili Pana Posła na IX Okręgowy Zjazd Delegatów PZD w Kaliszu, który odbędzie się w dniu 12 czerwca br.

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio