Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Spotkanie kaliskich działkowców z Posłem SLD Leszkiem Aleksandrzakiem - 01.06.2015

W dniu 28 maja 2015 roku z inicjatywy działkowców w siedzibie SLD w Kaliszu odbyło się spotkanie kaliskich działkowców z Posłem RP Leszkiem Aleksandrzakiem.

Działkowców kaliskich reprezentowali m. innymi Prezes OZ PZD w Kaliszu Jerzy Wdowczyk, Wiceprezes OZ PZD, długoletni Prezes ROD „Pogodny” Roman Filipiak, Prezes dużego ROD „Relaks” Szałe k/Kalisza Tadeusz Rojek, Przewodniczący Komisji Rewizyjnej ROD „Relaks” Jerzy Grajek, Prezes ROD „Poligon” w Kaliszu Jan Obszyński, St. Inspektor ds. terenowo-prawnych OZ PZD Arkadiusz Janowski i inni.
 
Prezes Okręgowego Zarządu zapoznał Pana Posła z aktualną sytuacją działkowców i Związku po wejściu w życie nowej ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych, a także szczegółowo poinformował o działaniach organu nadzorczego nad PZD, Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, odmawiającej rejestracji Statutu Polskiego Związku Działkowców w Krajowym Rejestrze Sądowym. Działkowcy zapoznali także Pana Posła z realizacją art. 76 nowej ustawy w sprawie regulacji prawnej gruntów ROD na terenie działania OZ.
 
W trakcie ożywionej dyskusji kaliscy działkowcy prosili Pana Posła o pomoc w przyspieszeniu rejestracji nowego Statutu PZD uchwalonego na Nadzwyczajnym Zjeździe Delegatów w październiku 2014 roku.
 
Pan Poseł Leszek Aleksandrzak, który od wielu lat aktywnie wspiera działkowców i Polski Związek Działkowców, zapewnił uczestników spotkania o swym niezmiennym poparciu działkowców i Związku, zdecydowanym poparciu nowej ustawy o ROD i zapowiedział, że niebawem przeprowadzi rozmowy z Klubem Parlamentarnym Sojuszu Lewicy Demokratycznej o wszczęcie działań w celu przyspieszenia prac związanych z rejestracją Statutu PZD i wystąpi z interpelacją poselską w Sejmie RP. Zapewnił także, że w sprawie rejestracji Statutu PZD będzie rozmawiał z innymi posłami i klubami parlamentarnymi.
 
Prezes OZ PZD wręczył Panu Posłowi zaproszenie na IX Okręgowy Zjazd Delegatów PZD w Kaliszu, który odbędzie się w dniu 12 czerwca br. Pan Poseł zapewnił o swym udziale w Zjeździe.
 
Dyrektor Biura
Jerzy Wdowczyk

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio