Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Spotkanie z posłem Krzysztofem Gadowskim w sprawie jastrzębskich ROD - 21.05.2015

W związku z przetargiem ogłoszonym przez Jastrzębską Spółkę Węglową S.A. na sprzedaż Rodzinnych Ogrodów Działkowych zlokalizowanych w Jastrzębiu –Zdroju oraz Mszanie, przedstawiciele PZD OZ Śląskiego spotkali się z Posłem Platformy Obywatelskiej Panem Krzysztofem Gadowskim oraz Radnym Rady Miasta Jastrzębie-Zdrój Panem Romanem Foksowicz (również Platforma Obywatelska).

Zarówno Pan Poseł jak i Pan Radny Rady Miasta doskonale orientowali się w problemie Działkowców. Obaj zapewnili, iż podjęte zostaną działania mające na celu skłonienie JSW S.A. do zawarcia porozumienia z Polskim Związkiem Działkowców, które będzie w interesie osób korzystających z działek rodzinnych. W szczególności ważne było zapewnienie Radnego Rady Miasta, który jednoznacznie stwierdził, iż obecna Rada Miasta Jastrzębie – Zdrój nie przewiduje zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów Rodzinnych Ogrodów Działkowych. Jednocześnie uczestnicy spotkania podkreślili ogromny wkład Polskiego Związku Działkowców oraz samych Działkowców w zagospodarowanie przedmiotowych terenów, a także poniesione w związku z tym ogromne nakłady finansowe. Ponadto wyrażono również stanowisko, iż nie można dopuścić do likwidacji przedmiotowych ogrodów działkowych przede wszystkim z względów społecznych. Dla mieszkańców Jastrzębia – Zdroju oraz Mszany działki rodzinne mają bowiem ogromne znaczenie, będąc w zasadzie dla większości z Nich jedyną formą wypoczynku.

Na zakończenie Pan Poseł zagwarantował dokładne rozeznanie sprawy zarówno w Jastrzębskiej Spółce Węglowej S.A. jak i w stosownym ministerstwie. Dodatkowo Pan Radny Rady Miasta Jastrzębie-Zdrój zapewnił, iż w najbliższym czasie ustali, czy wpłynął jakikolwiek wniosek JSW S.A. o zmianę planów miejscowych w zakresie dotyczącym Rodzinnych Ogrodów Działkowych. Zagwarantował również, iż w przypadku zaistnienia takiego wniosku, będą brane pod uwagę przede wszystkim interesy Działkowców.

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio