Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Czytajcie „działkowca”! - 20.05.2015

Nadchodzi lato, a życie na działkach kwitnie nie mniej niż w maju. Naszym roślinom nie grożą już co prawda późnowiosenne przymrozki, jednak pogodowe huśtawki narażają je wciąż np. na susze lub silne deszcze. Zanim więc pochłoną nas myśli o wakacyjnym wypoczynku, warto poświęcić czas działce, aby przez cały sezon dostarczała nam dobrych wrażeń i satysfakcji. Sięgnijmy zatem po czerwcowy numer miesięcznika „działkowiec”, który właśnie ukazał się w sprzedaży i będzie najlepszym przewodnikiem i doradcą w pielęgnacji działki! Znajdziecie w nim m.in. niezastąpione gatunki i odmiany pnączy, wspaniałe różaneczniki i azalie, ketmie o gigantycznych kwiatach, kolorowe byliny do cienia czy roślinne ozdoby na rabaty. Nie zabraknie również pomysłów i inspiracji związanych z aranżacją działki. A oprócz tego aktualne porady i przypomnienia ogrodnicze, artykuły na temat ekologii, zdrowia, uprawy i ochrony roślin, oraz wiele innych aktualnych tematów! Poniżej przedstawiamy niektóre z nich:

Rośliny wrzosowate, a szczególnie różaneczniki i azalie to bez wątpienia ulubieńcy zdecydowanej większości działkowców. Mają zwykle to czego brakują innym powszechnie spotykanym krzewom. Są wśród nich gatunki o okazałych kwiatach, ale także o atrakcyjnych, często przebarwionych liściach. Przedstawiamy najcenniejsze z nich. Doradzamy też jak je uprawiać i aranżować.

Jak ukwiecić działkę? Podajemy recepty na szybkie stworzenie kwitnących kompozycji roślinnych np. na rabatach, przy ścieżkach czy w miejscach wypoczynku. Poradnik niezbędny dla tych, którym zależy na uzyskaniu szybkiego efektu, lubią zmiany czy chcą urozmaicić działkę!