Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Mój Ogródek” tworzymy razem z naszymi czytelnikami! - 20.05.2015

Bujność liści i kwiatów na drzewach, krzewach i roślinach zielnych świadczy, że wiosna przechodzi w kolejną porę roku – w lato. Kolory stają się mniej jaskrawe, a bardziej pastelowe. My również przechodzimy w inne ogrodowe prace – z przycinania, formowania i sadzenia, w pielęgnację, czekając na obfite zbiory. Warto sięgnąć do nowego, czerwcowego wydania „Mojego Ogródka” i skorzystać z naszych rad i pomysłów, tak aby działka, taras i balkon latem były jeszcze piękniejsze. Zajrzyj do „Mojego Ogródka”, naprawdę warto!

Taras i balkon to doskonałe miejsce na miniaturowe drzewka rosnące w donicach. Mogą być to gatunki o ozdobnych kwiatach, liściach, owocach lub malowniczym pokroju. Sprawdź jakie są to rośliny i jak je pielęgnować?

Róże wielkokwiatowe są grupą krzewów wymagających pełnego nasłonecznienia. Ich pachnące kwiaty, osadzone na prostych, eleganckich pędach wzbudzają zachwyt już od 150 lat. Dowiedź się, które odmiany są najatrakcyjniejsze.

Rośliny na megaefekt, to kolejna cześć cyklu, która tym razem wprowadza nas w klimat wczesnej jesieni. Prezentacja gatunków z tak dużym wyprzedzeniem, daje możliwość wcześniejszego ich posadzenia – właśnie na przełomie wiosny i lata, i cieszenia się ich wyglądem w okresie jesieni

Zmiana „warty” na rabacie, to cecha dobrze zaplanowanej rabaty. W artykule znaleźć można m.in. odpowiedz na pytanie – jak stworzyć kompozycję, aby nie pozostały puste miejsca? Co posadzić, po cebulowych?

Atrakcyjny ogród to nie tylko piękne rośliny, to również zapach kwitnących kwiatów. Przyjemna woń jest więc dopełnieniem całości. Warto poznać te najciekawiej pachnące gatunki oraz rady gdzie je sadzić.

Czy wszędzie musi być trawnik? Nie musi. Są takie miejsca na działce, na której nie chce rosnąć trawa. A może i dobrze, dzięki temu posadzić można inne, rośliny, wpływające na różnorodność ogrodu. Sprawdź jakie gatunki zadarniające mogą zastąpić „zielony dywan”.

Na łamach „Mojego Ogródka” prezentujemy działki i ogrody naszych Czytelników. Bieżący numer ubarwia ogród pani Wiesławy Barańskiej, który powstał z pasji i miłości do roślin.

 

 

Jeśli masz warzywnik na działce, to wiesz co to jest ciężka praca. Sadzimy, pielimy, podlewamy i nawozimy…jednym słowem robimy wszystko. W artykule znaleźć można cenne porady, ułatwiające i porządkujące prace w warzywniku w tym okresie.

Koniec maja początek czerwca to doskonały czas na sadzenie własnych, pysznych melonów. W artkule polecamy najlepsze odmiany oraz podpowiadamy jak najlepiej je pielęgnować.

Dobór odmian i odpowiednie cięcie i formowanie, to podstawa, aby uzyskać upragnione morelowe zbiory. W artykule oprócz uprawy i pielęgnacji, polecamy również pyszne, sprawdzone przepisy na ciasta moorelowe.

Po zbiorze wszystkich truskawek, czas pomyśleć o przyszłorocznym sezonie. W artykule szczegółowo opisujemy prace związane z pielęgnacją zielonych roślin truskawki.

Wybór zadaszenia do tarasu jest o tyle istotny, gdyż może on zmieć zacienienie przestrzeni altanki i domku. W artykule podpowiemy – co wybrać, aby pomimo zadaszenia było jasno, a tym samym miło i przyjemnie.

 

Odizolowane parawanem miejsce na działce, gdzie my możemy obserwować, a nikt nas nie widzi, to idealna przestrzeń do odpoczynku. Z czego więc stworzyć sezonowy parawan, aby móc go ustawiać w różnych miejscach na działce i zmieniać w zależności od nastoju?

Gdy jemy niemyte owoce. Sezon owocowy trawa. Ich wygląd kusi i aż trudno czasem opanować się przed ich zjedzeniem prosto ze straganu. W artykule przestrzegamy przed konsekwencjami jedzenia niemytych owoców.

Wojna z komarami trwa od późnej wiosny do końca lata. Owady te lgną do nas po zapachu. W artykule prezentujemy różnego rodzaju preparaty odstraszające komary.

Niewskazane połączenia. W trosce o zdrowie, warto poznać produkty, które źle wzajemnie na siebie wpływają, i to zarówno w czasie łączenia ich na talerzu, jak i po spożyciu w żołądku.

Nawożenie. W czerwcu wiele roślin nawozimy pogłównie. Sprawdź jakie rośliny należy tak nawozić, a których absolutnie nie!

 

Doskonałym wabikiem na motyle jest sadzenie w ogrodzone roślin, które wytwarzają nektar, jak i roślin, które lubią gąsienice. Sprawdź jakie to rośliny.

Rady na mszyce. Sprawdź jakie są skuteczne sposoby pozbycia się ich z roślin.

Moje przepisy – to dział zawierający ciekawe przepisy na wypieki, potrawy i ciekawostki kulinarne naszych Czytelników. W bieżącym numerze: Ulubione szparagi, a także Truskawkowe desery.

Uwaga! Zapraszamy do lektury „działkowca”, w którym znaleźć można wiele wartościowych, praktycznych i sprawdzonych porad, a także informacje o tegorocznej edycji konkursu – Moja Działka/ Mój Ogród

Zapraszamy do naszego sklepu internetowego – www.dzialkowiecsklep.pl

Dołącz do nas na  Mój ogródek

Ciekawe artykuły i praktyczne porady, co miesiąc znaleźć można w „Moim Ogródku”, serdecznie zapraszam, do lektury.

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.