Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Spotkanie przedstawicieli OZ w Kaliszu z Członkiem Zarządu Województwa Wielkopolskiego Panią Marzeną Wodzińską (PO) - 18.05.2015

Informacja

         Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Kaliszu informuje Działkowców  i  Krajową  Radę  PZD, że w dniu 15 maja 2015 roku na prośbę działkowców kaliskich w siedzibie Okręgowego Zarządu w Kaliszu odbyło się spotkanie Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego Pani Marzeny Wodzińskiej – Wicemarszałek Wielkopolski z kierownictwem Okręgowego Zarządu PZD podczas Jej pobytu w Kaliszu.

        W spotkaniu uczestniczyło Kierownictwo Okręgu z Prezesem Jerzym Wdowczykiem na czele, Inspektorzy Okręgowego Zarządu PZD w tym St.Inspektor ds. terenowo – prawnych oraz kilku kaliskich działkowców.

         Prezes Okręgowego Zarządu zapoznał Panią Wicemarszałek z aktualną sytuacją działkowców i Związku po wejściu w życie nowej ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych, a także szczegółowo poinformował o działaniach organu nadzorczego nad PZD, Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, odmawiającej rejestracji Statutu Polskiego Związku Działkowców w Krajowym Rejestrze Sądowym. Działkowcy zapoznali także Panią Wicemarszałek z trudnościami realizacji art. 76 nowej ustawy dotyczącymi regulacji prawnej gruntów ROD. 

      W trakcie dyskusji kaliscy działkowcy wystąpili do Pani Wicemarszałek o pomoc w przyspieszeniu rejestracji nowego Statutu  PZD uchwalonego na Nadzwyczajnym Zjeździe Delegatów w październiku 2014 roku.

         Pani Wicemarszałek Marzena Wodzińska, która od wielu lat jest aktywnym członkiem Zarządu dużego Ogrodu działkowego „Relaks” w Szałem k/Kalisza, gdzie działki uprawia kilka tysięcy mieszkańców Kalisza, zapewniła uczestników spotkania o swym niezmiennym poparciu działkowców i Związku, zdecydowanym poparciu nowej ustawy o ROD i stwierdziła, że niebawem przeprowadzi rozmowy z Przewodniczącym Klubu Parlamentarnego Platformy Obywatelskiej Panem Rafałem Grupińskim o przyspieszenie prac związanych z rejestracją Statutu PZD  oraz poprawę realizacji przez miasta i gminy art.76 ustawy w sprawie regulacji gruntów ROD. Kaliscy działkowcy krytycznie odnieśli się do działań urzędu nadzoru nad PZD i proszą, aby Platforma Obywatelska wpłynęła na Panią Prezydent Miasta Warszawy o zmianę stosunku do PZD i wycofanie się z wypowiedzianej PZD i działkowcom otwartej wojny.

                                     

                                                                                     Dyrektor Biura

                                                                                     Jerzy Wdowczyk

 

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio