Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Kim jest Ryszard Dudek i "grupa niezależna" - 24.04.2015

Ryszard Dudek nie jest członkiem PZD, ani działkowcem w ROD "Podzamcze" w Wałbrzychu, ani w żadnym innym ogrodzie w Okręgu Sudeckim. "Grupa niezależna" nie istnieje w ROD "Podzamcze" w Wałbrzychu, jak również nikt z 2874 działkowców w tym ogrodzie nie identyfikuje się z tą grupą.

"Grupa niezależna", którą firmuje Ryszard Dudek nie jest żadnym podmiotem prawnym, ponieważ nie widnieje w rejestrze stowarzyszeń. Nieistniejący twór nie jest zatem podmiotem uprawnionym do ingerowania w sprawach ogrodów działkowych, a przede wszystkim w sprawach PZD. Jest to grupa istniejąca jedynie w wyobraźni Ryszarda Dudka, który od kilku lat swoją aktywność ukierunkował na walkę z PZD, angażując nieustająco do tej walki sądy, prokuraturę, policję, a także władze miasta Wałbrzycha i nigdzie nie znajduje wsparcia w zarzutach, oskarżeniach i pomówieniach członków organów statutowych PZD o łamanie prawa, przestępstwa itp.

Przed kilku laty Ryszard Dudek został usunięty z członkowstwa PZD i pozbawiony prawa użytkowania działki za działanie na szkodę Związku. Usunięcia jego z PZD domagali się działkowcy z ROD"Podzamcze" w Wałbrzychu. Ryszard Dudek od wielu lat kieruje się niuzasadnioną nienawiścią do PZD i jego organów statutowych, o czym świadczy olbrzymia ilość tworzonej przez niego korespondencji, wielokrotnie paszkwili, które rozsyła drogą elektroniczną na wszystkie dostępne w internecie adresy mailowe, w tym do partii politycznych, posłów, komisji sejmowych i senackich, do władz państwowych i lokalnych, do organizacji międzynarodowych oraz do ogrodów działkowych w kraju.

OZ Sudecki zrzesza organizacyjnie 143 ogrody z ponad 45 000 członków związku. Biorąc pod uwagę liczbę działkowców w Okręgu, niedopuszczalnym wydaje się, aby poglądy i subiektywne oceny Ryszarda Dudka miały ważyć o przyszłości tak licznej rzeszy społeczności działkowców. OZ Sudecki uważa, że wszelkie wystąpienia Ryszarda Dudka nie powinny być brane pod uwagę jako głos działkowców w sprawach dotyczących Polskiego Związku Działkowców i jego statutu.

Załącznik plikowy do pobrania

OZ_Sudecki_do_Prezydenta_m.st._Warszawy_w_sprawie_Ryszarda_Dudka.PDF

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio