Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Czytajcie „działkowca”! - 20.04.2015


Maj to jeden z najpiękniejszych miesięcy w roku, w którym przyroda zachwyca nas wspaniałymi widokami i zapachami kwiatów. Często odwiedzamy działki i podziwiamy ich urodę. Nie zapominajmy jednak, że intensywnie rozwijające się rośliny wymagają szczególnej pielęgnacji, a altana oraz różne elementy małej architektury – odpowiedniej konserwacji. Niezawodnym doradcą w wiosennej pielęgnacji działki będzie z pewnością majowy numer „działkowca” który właśnie pojawił się w sprzedaży! Polecamy w nim m.in. najlepsze polskie odmiany krzewów, nowości wśród roślin jednorocznych, bylinowe olbrzymy, szparagowe warzywa i wyjątkowe czarne maliny! Nie zabraknie również pomysłów i inspiracji związanych z aranżacją działki. A oprócz tego aktualne porady i przypomnienia ogrodnicze, artykuły na temat ekologii, zdrowia, uprawy i ochrony roślin, oraz wiele innych aktualnych tematów! Poniżej przedstawiamy niektóre z nich:

● W maju na dobre zaczyna się sezon na balkonach i tarasach. Nabywamy wiele nowych roślin i obmyślamy ich aranżację. Rynek ogrodniczy jest bardzo bogaty pod tym względem. Jakie rośliny warto kupić, co jest najmodniejsze w tym sezonie?

● Nie każdy wie, że kupując pelargonie, możemy wybrać również takie, które nie wymagają żmudnych zabiegów oczyszczania. Na czym to polega i jakie są to gatunki i odmiany?

Byliny o dużych liściach mogą równie dobrze jak te o efektownych kwiatach, wzbogacić i ożywić scenerię działki. Jakie są to gatunki i jak najlepiej je komponować aby uzyskać spektakularny efekt?

● Maj wypełnia działki kolorami i kształtami tulipanów. Jest to najlepszy czas, aby je podziwiać i dokonać wyboru, które z nich będziemy chcieli  uprawiać. Przedstawiamy najcenniejsze i najciekawsze odmiany! Doradzamy też jak najlepiej je komponować.

● Cudze chwalicie, swego nie znacie – to porzekadło warto mieć na uwadze wybierając nowe rośliny do nasadzeń, ponieważ wśród bogatej rynkowej oferty znajduje się wiele polskich odmian krzewów, niejednokrotnie bardzo cennych i znanych na całym świecie a także przystosowanych do naszych warunków klimatycznych! (Polskie odmiany krzewów na www.dzialkowiecsklep.pl).

● W maju tradycyjnie obsadzamy roślinami sezonowymi kwietniki, rabaty oraz pojemniki na balkonach i tarasach. Warto przy tym zwrócić uwagę na nowe odmiany i mało znane gatunki w grupie roślin jednorocznych, które mogą wyróżniać się nie tylko swoją urodą, ale także odpornością na niesprzyjające warunki uprawy!

Kuchenne ogródki stają się coraz bardziej modne i popularne. Warto je zakładać na działce mieć pod ręką aromatyczne zioła i świeże warzywa. Co więcej – odpowiednio zaaranżowane będą pełniły również funkcję ozdobną!

Drzewa i krzewy rozpięte płasko na ścianie mogą być ciekawą ozdobą działki. Warto spróbować tej metody, mimo że jest dość pracochłonna – zyskujemy dzięki temu oryginalną dekorację i oszczędność miejsca. Podajemy szczegółowy instruktaż jakie rośliny wybierać w tym celu oraz jak je prowadzić!

Malina czarna tworzy wyjątkowo smaczne i dekoracyjne owoce w oryginalnym, rzadko spotykanym kolorze. Mają one znacznie większą wartość odżywczą od zwykłych malin! Gatunek ten dobrze sprawdzi się na każdej działce. Doradzamy jak go uprawiać i jakie odmiany najlepiej wybrać. (Maliny czarne na www.dzialkowiecsklep.pl)

● Jak zaaranżować i zbudować ścieżki ogrodowe aby stały się one efektownym i praktycznym elementem porządkującym przestrzeń działki a także nadały jej oryginalny, niepowtarzalny charakter? Podajemy też praktyczne porady na temat doboru materiałów, techniki wykonania, również w opcji „eko”!

Jak samemu zrobić bramkę kwietną tak aby stworzyć niepowtarzalny efekt na działce? Z nami nie będzie z tym problemu! Technikę wykonania prezentujemy „krok po kroku” wraz z rysunkami instruktażowymi!

● Nieumiejętność właściwego rozpoznania chorób roślin jest jednym z najczęściej popełnianych przez nas błędów. Proponujemy cykl artykułów w przystępny sposób przedstawiających różnice w wyglądzie objawów powodowanych przez różne patogeny. W tej części – grzyby i bakterie!

● Intensywne wiosenne prace na działce to spore wyzwanie dla naszego kręgosłupa. Jak właściwie o niego zadbać aby uniknąć bolesnych problemów? Doradzamy jak wspomóc prawidłowe działanie kręgosłupa nie tylko przy wykonywaniu prac, podczas spoczynku ale także dobierając odpowiednią dietę!

Te i wiele innych, atrakcyjnych tematów tylko w majowym „działkowcu”! Zapraszamy do lektury!

My dobrze wiemy jak odmienić Twoją działkę!

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio