Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Zebranie sprawozdawczo wyborcze w ROD im. K. Świerczewskiego w Witkowie - 24.03.2015

Spotkanie sprawozdawczo-wyborcze w Rodzinnych Ogrodach Działkowych im. Karola Świerczewskiego w Witkowie odbyło się 14 marca. Podczas spotkania było wiele powodów do podziękowań i podsumowań. Wybory na stanowisko prezesa ROD odbyły się bez niespodzianek. Na następne cztery lata prezesem został Edmund Rybarczyk, który będzie działał z siedmioosobowym zarządem: Aleksandrem Wielgusem (zastępca prezesa), Krystną Szubą, Barbarą Niewiadomską, Urszulą Poborską, Janem Stefańskim i Henrykiem Gocałem.

W komisji rewizyjnej zasiądą: Edward Wareńczak, Jerzy Hoffman i Andrzej Kołodziejczak.

- W tym roku są szczególne powody do świętowania, ponieważ weszła w życie nowa ustawa o Rodzinnych Ogrodach Działkowych, która uratowała ogrody i zachowałaprawa działkowców. Ta ustawa to efekt pracy całego związku i spełnione oczekiwania miliona osób, które podpisały się pod projektem obywatelskim. Ustawa jest zwieńczeniem półtorarocznej walki miliona działkowych rodzin o prawo istnienia i rozwoju ROD -powiedział Edmund Rybarczyk, prezes ROD w Witkowie.

W dalszej części spotkania przyszedł czas na wyróżnienia i podsumowanie pracy działkowców oraz podziękowania tym, którzy wspierają ROD. Dyplomy odebrali m.in. Krzysztof Szkudlarek, burmistrz gminy i miasta Witkowo, poseł Tadeusz Tomaszewski, Telesfor Gościniak, radny powiatowy, Stanisław Stankowiak, honorowy członek witkowskich ogrodów, zarazem członek prezydium Zarządu Okręgowego PolskiegoZwiązku Działkowców w Poznaniu oraz Marian Walczak i Marek Biadasz, witkowscy radni.

- Ogrody działkowe to również dla Witkowa zielone parki. To miejsce wypoczynku i rekreacji - podsumował burmistrz K. Szkudlarek. 

(ES)

Źródło: "Ogrody z tym samym prezesm" - Przemiany na szlaku piastowskim, 20.03.2015

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio