Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Zielona Rzeczpospolita

Nowy numer „Zielonej Rzeczpospolitej” już w Twoim ogrodzie - 23.03.2015

Najnowszy numer nosi tym razem podtytuł: „Na walne zebrania sprawozdawczo-wyborcze w 2105 roku”.  Jest to bowiem rok wyborczy w całym Związku, a rozpoczyna się walnymi zebraniami sprawozdawczo-wyborczymi w ROD. Przeczytacie o tym w artykule ”Ruszyła kampania sprawozdawczo-wyborcza we wszystkich ROD”.

Za nami już inne ważne wydarzenia – zebrania ustawowe, które zgodnie z prawem musiały się odbyć we wszystkich ROD. Działkowcy nie mieli wątpliwości – 4618 ogrodów, czyli aż 95%, pozostało w strukturach PZD. Piszemy o tym w tekście „Zebrania ustawowe odbyły się we wszystkich ROD”.

„Stop rozbiórkom altan” na wiosnę? Tak – jest już niemal pewne. Inicjatywa PZD „Stop Rozbiórkom Altan” zdała egzamin – w niespełna 3 miesiące pod obywatelskim projektem ustawy regulującej sprawę ogrodowych altan podpisało się aż 700 tys. osób. Sejm i Senat zatwierdziły już nową ustawę, którą teraz musi jeszcze podpisać prezydent B. Komorowski. 

Niestety, o sukcesie trudno jeszcze mówić w przypadku nowego statutu PZD. Krajowy Zjazd uchwalił już taki dokument, przedłuża się procedura jego rejestracji w Krajowym Rejestrze Sądowym. Prezydent Warszawy, organ nadzorujący związek, zgłosił bowiem zastrzeżenia do trybu przyjęcia nowego statutu. O sprawie piszemy w tekście „Statut PZD, walka o rejestrację trwa”.

Tematem, który wciąż mocno niepokoi działkowców w całym kraju są roszczenia do gruntów ROD. O tej trudnej sprawie przeczytacie m.in. w artykułach „Roszczenia nadal zagrożeniem dla bytu wielu ROD”, „Znaczenie ustawy o ROD dla regulacji stanu prawnego gruntów ROD” i  „O co chodzi w dekrecie Bieruta”.

Oprócz tego w nowym numerze „Zielonej Rzeczpospolitej” jak zawsze wiele ciekawych i pożytecznych informacji dla wszystkich działkowców. Zapraszamy do lektury!

(AP)

Załącznik plikowy do pobrania

Zielona_Rzeczpospolitawiosna_2015.pdf

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.