Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydawnictwa

"Mój Ogródek” tworzymy JUŻ ROK z naszymi czytelnikami! - 20.03.2015

I przyszła wyczekiwana wiosna! Słońce świeci, ziemia niezamarznięta, można więc śmiało wkraczać na działkę i zabierać się do ogrodniczej pracy. Wiosna to doskonały okres na realizację pomysłów dotyczących nowych nasadzeń, przemyślanych przez nas przez zimę. Pomocny w tym, może być katalog roślin – wiosna 2015, zawierający sprawdzone i atrakcyjne odmiany krzewów, drzew, bylin i roślin cebulowych dostępnych w naszym sklepie internetowym. Polecamy w nim rośliny, zarówno z myślą o działkowcach, jak i tych którzy posiadają ogród przy domu.

Nowy, kwietniowy numer „Mojego Ogródka”, to nowa odsłona inspiracji, które można zrealizować na działce i w ogrodzie. Skorzystaj z naszych rad i pomysłów. Zajrzyj do nas, naprawdę warto!

Wysokie trawy to atrakcyjne byliny, które pełnić mogą w sezonie – od późnej wiosny do jesieni, doskonałe ogrodowe parawany. Sprawdźcie, jakie gatunki najlepiej nadają się do takiego zastosowania.

Rośliny na megaefekt – lato. To już czwarta cześć cyklu, która tym razem wprowadza nas w klimat lata. Prezentacja gatunków z tak dużym wyprzedzeniem, daje możliwość wcześniejszego ich posadzenia – właśnie wiosną, i cieszenia się ich wyglądem w okresie lata.

Na łamach „Mojego Ogródka” prezentujemy działki i ogrody naszych Czytelników. W bieżącym numerze „Na słonecznym tarasie” – ogród Ewy Adamskiej-Lisowskiej z Krakowa.

Climbers i ramblers, to najbardziej znane grupy róż pnących. Różnią się one od siebie sprężystością pędów. Jedne mają je sztywne drugie wiotkie. Warto poznać ich odmiany, oraz zasady zastosowanie i uprawy na działce, gdyż ich urok jest warty odpowiedniej pielęgnacji.

Tniemy iglaki to praktyczny artykuł, który ułatwi każdemu miłośnikowi roślin iglastych, szybką i skuteczną radę jak odmłodzić tą grupę roślin na wiosnę. Jak zadbać o żywopłot, jak wykonać cięcie prześwietlające, a jak zdrowotne?

Czas na ogród to szybka ściągawka, co należy zrobić w tym czasie w ogrodzie ozdobnym.? Co podzielić, a co wysiać?

Wiosenna pogoda sprzyja potrzebie otaczania się kwitnącymi roślinami również na balkonie. W artykule proponujemy wiosenne, kwitnące kompozycje doskonałe na duży i mały balkon. Sprawdź, co może cieszyć oko – na przełomie marca i kwietnia.

Z nadejściem wiosny nie wszystkie gatunki drzew i krzewów startują jednocześnie. W świecie roślin są też takie gatunki, które charakteryzują się późną „pobudką”. Warto sprawdzić jakie to rośliny, aby nie martwic się na zapas, czy aby dany gatunek nie przemarzł podczas ostatniej zimy.

Czym może zaskoczyć nas ziemniak? Atrakcyjnym kolorem. Odmiany takie mają zewnętrzną niepozorną skórkę, jednak po przekrojeniu zachwycają swą odmiennością – przepiękną barwą od. Sprawdź jak je uprawiać.

Warzywnik na start to praktyczny materiał instruktażowy – co można już w kwietniu wysiać i posadzić do gruntu? Jak przygotować ziemię pod nowe nasadzenia?

Smak jabłek z dzieciństwa jest na tyle przyjemny, że chętnie wracamy do niego po latach. W artykule przedstawiamy gatunki starych odmian, które można uprawiać na podkładkach i powodzeniem sadzić we własnym sadzie.

Modne żwirowiska to pomysł na ogród ze żwirem w roli głównej. W materiale prezentujemy gatunki, które dobrze czują się w takim otoczeniu, a także gotowe pomysły jak stworzyć taki ogród na własnej działce.

To pomysł na atrakcyjne składowanie pociętego drewna, którego ułożenie, może być dodatkową dekoracją działki np. ściany budynku, czy też miejsca wypoczynkowego. Sprawdź jak estetycznie można połączyć ze sobą kilka funkcji razem.

Przedstawiamy dekoracyjne aranżacje wielkanocnego stołu i ogrodu. Warto zajrzeć do tego artykułu, bo ciekawych roślinnych inspiracji nigdy nie za mało.

Z początkiem wiosny możemy czuć się osłabieni i zmęczeni. Doskonałym „lekarstwem” mogą okazać się naturalne preparaty roślinne wykonane z gatunków rosnących już teraz na działce. Młode listki mniszka, bluszczyku i pokrzywy, to skarbnica zdrowia. Sprawdź jak przyrządzić z nich wzmacniające soki i napary.

 

Maseczki z bananów, czekolady i miodu…przyciągną każdego. To domowy sposób na poprawę jakości skóry po zimie. Spraw sobie przyjemność jak w drogim  salonie SPA.

Wędzonki, to artykuł jak samemu wędzić własne produkty – ryby oraz  mięso? Podpowiemy w czym, i jakim drewnem?

Uprawa roślin rodzących smaczne owoce i ziół nie musi być nudna. Wystarczy tylko odrobina naszej kreatywności i ciekawe miejsce uprawy gotowe. Sprawdź, jakie rozwiązania proponujemy w artykule.

Moje przepisy – to dział zawierający ciekawe przepisy na wypieki, potrawy i ciekawostki kulinarne naszych Czytelników. W bieżącym numerze świąteczne potrawy – domowy majonez, mazurek i babka.

Zapraszamy do naszego sklepu internetowego – www.dzialkowiecsklep.pl

Dołącz do nas na  Mój ogródek

Ciekawe artykuły i praktyczne porady, co miesiąc znaleźć można w „Moim Ogródku”, serdecznie zapraszam, do lektury.

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.