Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Projekt regulaminu ROD od poniedziałku w ogrodach - 20.03.2015

Od poniedziałku (23.03) broszury z projektem regulaminu ROD będą dostępne w ogrodach w całej Polsce. Krajowa Rada PZD zachęca wszystkich działkowców do zapoznania się z projektem i przesyłania uwag. Wspólnie udoskonalimy nasze związkowe przepisy!

Dlaczego warto zaangażować się w prace nad regulaminem? Ponieważ regulamin ROD jest najczęściej stosowanym dokumentem w ogrodach. Normuje on m.in. funkcjonowanie ogrodu działkowego i jego zagospodarowanie, zasady użytkowania działki, a także odnosi się do kwestii porządkowych. Znaczenie regulaminu jest tym większe, że obowiązuje on nie tylko działkowców, ale każdą osobę przebywającą na terenie ROD.

Krajowa Rada skierowała do ogrodów 20 tys. egzemplarzy broszur z projektem regulaminu ROD. Do jego przygotowania KR PZD powołała specjalną Komisję ds. opracowania regulaminu ROD. Komisja ta rozpatrzy uwagi zgłaszane do projektu przez działkowców, ogrody i okręgi. Konsultacje potrwają do końca kwietnia. Po tym terminie Komisja sporządzi ostateczną wersję dokumentu.

Działkowcu jeśli chcesz, aby regulamin spełniał Twoje oczekiwania, to nie bądź bierny i zgłoś nam swoje uwagi. Pamiętaj, że treść regulaminu jest dostępna na stronie pzd.pl i w broszurze. Uwagi można zgłaszać poprzez formularz kontaktowy na stronie pzd.pl. Czekamy na Twoje opinie do końca kwietnia!

(AD)

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio