Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Czytajcie „działkowca”! - 20.03.2015

Wiosna powoli zagląda już do ogrodów i niebawem rozgości się w nich na dobre. Coraz częściej odwiedzamy działki by podziwiać pierwsze wiosenne kwiaty, a i pracy jest też niemało. Trochę ruchu na świeżym powietrzu z pewnością może wyjść nam na zdrowie, szczególnie, że jest to okres tzw. wiosennego przesilenia. Zachowajmy jednak umiar i nie przeciążajmy się ze wszystkim na raz. Plan prac warto dobrze rozplanować i przygotować. A niezawodnym doradcą w wiosennej pielęgnacji działki będzie z pewnością kwietniowy numer „działkowca” który właśnie pojawił się w sprzedaży! Polecamy w nim m.in. jak wybrać najlepszej jakości rośliny do nasadzeń, coraz modniejsze ogrodnictwo miejskie oraz sekrety sylwoterapii. Nie zabraknie również pomysłów i inspiracji związanych z aranżacją działki. A oprócz tego aktualne porady i przypomnienia ogrodnicze, artykuły na temat ekologii, zdrowego odżywiania, uprawy i ochrony roślin, oraz wiele innych aktualnych tematów! Poniżej przedstawiamy niektóre z nich:

● Kwiecień jest miesiącem, w którym bujnie zakwitają pierwsze wiosenne  krzewy. Które gatunki i odmiany są najcenniejsze? Jak je zestawiać i komponować aby dobrze się prezentowały w okresie, gdy większość roślin dopiero budzi się do życia? (Atrakcyjne krzewy polecamy na www.dzialkowiecsklep.pl).

 

Dzikie róże przeżywają obecnie swój prawdziwy renesans. Dzieje się tak za sprawą coraz większej różnorodności odmian, które mogą zachwycić wyglądam, zapachem, wyróżniają się też liśćmi, korą, kolcami, są też zwykle odporniejsze na mróz i choroby i mają mniejsze wymagania. Które z nich warto wybrać?

●  Wśród wierzb pojawia się coraz więcej odmian niewielkich rozmiarów, produkowanych zwykle w formie szczepionych drzewek. Są one jednak wciąż niedoceniane i zbyt mało znane. A ich ogromną zaletą są nie tylko niewielkie rozmiary i oryginalny pokrój, ale także duża odporność i łatwość uprawy! (Mini wierzby polecamy na www.dzialkowiecsklep.pl).


Miejsce dla dzieci na działce to przestrzeń, którą warto szczególnie starannie przemyśleć. Jak ją zaaranżować, aby była atrakcyjna a jednocześnie bezpieczna? Proponujemy też gotowe rozwiązania dla różnych grup wiekowych!

Rokitniki to niezwykle cenne rośliny o małych wymaganiach  glebowych, dużej wytrzymałości ma mróz, suszę i zanieczyszczenia. Prawdziwym ich skarbem są jednak owoce z niezwykłym bogactwem witamin i soli mineralnych. Jednak zanim posadzimy je na działce, warto poznać wszystkie ich sekrety! (Odmiany rokitników na www.dzialkowiecsklep.pl).

● Wiosna to dogodna pora na sadzenie nowych drzew i krzewów. Warto przy tym wiedzieć, że odpowiedniej jakości materiał szkółkarski ma ogromny wpływ na późniejszy wzrost i plonowanie roślin. Na co więc przede wszystkim  zwracać uwagę podczas zakupów? Jak skutecznie pomóc roślinom podczas sadzenia?

Jak samemu zrobić drewniany pomost nad oczkiem wodnym, tak aby był bezpieczny, trwały i atrakcyjny? Z nami nie będzie z tym problemu! Technikę wykonania prezentujemy „krok po kroku” wraz z rysunkami instruktażowymi!

Ogrodnictwo miejskie to coraz bardziej popularny na całym świecie trend. Niesie ze sobą bardzo wiele zalet, takich jak produkcja zdrowej i taniej żywności oraz nowe formy aktywności. Nie bez znaczenia jest też pozytywny aspekt społeczny. Warto lepiej je poznać, tym bardziej, że idea ta jest bardzo bliska ogrodnictwu działkowemu!

● W poprzednim sezonie duże, bezskorupowe ślimaki były prawdziwą plagą w ogrodach. Jak można przed nimi chronić rośliny? Jak je zwalczać? Czy mają naturalnych wrogów?

● Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że odpowiednie nawożenie ma ogromne znaczenie dla rozwoju i plonowania roślin. Opisujemy różne metody, takie jak nawożenie posypowe, dolistne oraz fertygację. Doradzamy też jak unikać błędów, aby zabieg ten był naprawdę skuteczny i bezpieczny!

● Czy wiecie co to jest uprawa konserwująca? To bardzo ostatnio promowany, ekologiczny sposób uprawy gleby. Na czym on polega? Czym się różni od uprawy tradycyjnej? Jakie ma wady, a jakie zalety?

● O pozytywnym wpływie przytulania się do drzew, czyli sylwoterapii  wiemy od dawna. Warto jednak poznać bliżej to zjawisko. Okazuje się, że  drzewa jako organizmy żywe posiadają układ energetyczny, a największą moc tej energii wykazują właśnie wiosną. Doradzamy m.in. jak stosować sylwoterapię i jakie gatunki najlepiej się do tego nadają!

Te i wiele innych, atrakcyjnych tematów tylko w kwietniowym „działkowcu”! Zapraszamy do lektury!

My dobrze wiemy jak odmienić Twoją działkę!

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio