Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Gmina Włoszczowa pamięta o ogrodach działkowych - 10.03.2015

Gmina Włoszczowa przyznała ROD „Stokrotce” 150 tysięcy zł na tegoroczne inwestycje. To drugi etap realizacji projektu budowy infrastruktury technicznej w ogrodzie. Umowa pomiędzy OZ Świętokrzyskim a władzami Gminy Włoszczowa na planowane prace została już podpisana.

Za przyznane pieniądze w ogrodzie ma zostać położona kostka brukowa na głównej alei oraz wykonane utwardzenie parkingu. Wszystkie prace powinny zakończyć się do końca roku.

 „ OZ Świętokrzyski, a w szczególności Zarząd ROD „Stokrotka”, od dłuższego czasu ubiegał się o tę dotację i udało się ją otrzymać. Działkowcy są zadowoleni i liczą na dalszą owocną współpracę z władzami gminy” – mówi Jan Stańczyk dyrektor biura OZ Świętokrzyskiego.

Cała kwota dofinansowania to 300 tys. zł. Pierwszą transzę, czyli 150 tys. zł, działkowcy otrzymali już w ubiegłym roku.  Za przyznane im wtedy wsparcie została wykonana elektryfikacja ogrodu i parking przed działkami.

„To była inicjatywa samych działkowców i są oni bardzo zadowoleni z tych inwestycji” – mówi Prezes ROD „Stokrotka” Zofia Jędras.

ROD „Stokrotka” powstała w 1970 roku i zajmuje 22,7 ha. Na ternie ogrodu jest 393 działki.

(AD)

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.