Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Inne wydawnictwa

„Mój Ogródek” tworzymy JUŻ ROK z naszymi czytelnikami! - 20.02.2015

Kalendarzowa zima nadal trwa pomimo braku śniegu i niskich temperatur. Czuć jednak, że wiosna zbliża się do nas dużymi krokami. Oznajmiają o tym zarówno ćwierkające głośno ptaki, jak i kwitnące rośliny m.in. przebiśniegi, krokusy, sasanki, a także nabrzmiałe pąki na wielu drzewach i krzewach. Pomimo że wiosenna aura zachęca nas do czynnego wkroczenia do ogrodu, to jednak z wieloma pracami musimy jeszcze chwilę poczekać. Warto jednak sięgnąć do marcowego numeru „Mojego Ogródka” i sprawdzić, co powinniśmy zrobić w tym miesiącu na działce – co przyciąć, co odsłonić a co posadzić na rozsadniku?

Jeśli brakuje Wam pomysłu na nową odsłonę ogrodu, to skorzystajcie z naszych rad i inspiracji, które czekają na Was w tym nowym, wiosennym wydaniu „Mojego Ogórka”. Zajrzyjcie do nas, naprawdę warto!

Są na rabatach takie gatunki, które zachwycają nas swoimi dużymi kwiatami. Do takich właśnie roślin należą lilie drzewiaste, hibiskusy oraz piwonie. W artykule opisujemy i polecamy najciekawsze ich odmiany.

Cebulowe fascynacje to nic innego jak pasja do roślin, które w bajeczny sposób mogą ukwiecić naszą działkę. Do takich roślin nalezą m.in. kwiaty cebulowe kwitnące latem. Sprawdźcie jakie to rośliny, kiedy należy je sadzić i gdzie najlepiej kupić – zapraszamy do naszego sklepu internetowego www.dzialkowiecsklep.pl.

To już trzecia cześć cyklu – Rośliny na megaefekt, która nie tylko wprowadza nas w klimat pełni wiosny, ale przede wszystkim pozwala lepiej poznać gatunki, które królują w tym okresie.

Kwietne dywany możemy stworzyć na własnej działce. Wystarczy tylko odpowiedni dobór roślinności – polecamy w artykule gotowe projekty roślinnych dywanów.

Marzec to dobry czas na cięcie roślin ozdobnych. Sprawdźcie jakie krzewy należy w tym okresie odmłodzić lub  prześwietlić.

Tęsknota za naturalnym, wiejskim pejzażem sprawia, że coraz więcej osób ma takie nasadzenia również i w miastach. W artykule polecamy najefektowniejsze rośliny, które widać już z daleka.

Róże rabatowe

Dlaczego warto je mieć? Na to pytanie odpowiadamy w artykule, polecając najlepsze, uniwersalne odmiany róż, doskonałe zarówno na małe jak i na duże rabaty.

Na łamach „Mojego Ogródka” prezentujemy działki i ogrody naszych Czytelników. Bieżący numer ubarwia ogród pani Marty Grochowskiej, który powstał z zamiłowania do roślin rosnących głównie w ogrodach skalnych.

Groszek jest wartościowy odżywczo i zdrowy. Sprawdźcie, jakie przepisy z jego udziałem polecamy w artykule.

Krzaki obsypane małymi pomidorkami mogą być zarówno dekoracją balkonu i tarasu, jak i typowego ogrodu warzywnego. cie zalety uprawy i dobór najlepszych odmian. No cóż, tylko życzyć smacznego J

Dwa rodzaje owoców na jednym drzewku – to dość zaskakujące sadownicze rozwiązanie. Drzewka duo można uprawiać zarówno w małych ogrodach, jak i w dużych donicach na balkonach i tarasach. Sprawdźcie, jakie odmiany mogą tak rosnąć?

Jak już przytniemy krzewy ozdobne, to płynnie możemy przejść do cięcia roślin sadowniczych. Nie jest to zabieg zbyt skomplikowany, ale należy pamiętać o kilku ważnych zasadach opisanych w artykule.

Mały, nie oznacza nudny i pusty. Sięgnijcie po ten artykuł i poznajcie sprawdzone  porady architekta, jak stworzyć nawet na niewielkiej przestrzeni atrakcyjne miejsce.

Pnącza to niezwykła grupa roślin. Mają ona bardzo szerokie zastosowanie i dlatego są tak chętnie sadzone w ogrodach. W artykule polecamy gatunki do obsadzenia ścian budynków.

Wiosenne powitania to artykuł o ptakach, które wracają do nas po zimowym odlocie. Warto czasem pobawić się w ornitologa, i poznać bliżej gatunki ptaków, które odwiedzają nasze działki i ogrody.

Dieta 5 przemian to nie tylko moda na dbanie o figurę, to przede wszystkim sposób na zdrowe życie. Polecamy w artykule odpowiednie łączenie pokarmów zgodne z tą niezwykłą dietą.

Jeśli już wiele metod zawiodło, to warto spróbować odchudzania z udziałem ziół. Sprawdźcie jakie zioła mogą Wam w tym pomóc.

Pierwsze nawożenie to przygotowanie grządki do sezonu. W artykule polecamy odpowiednie nawozy do różnych nasadzeń.

Siatki na krety to jeden ze sposobów walki z tym szkodnikiem. Sprawdźcie co jeszcze może go zniechęcić, a tym samym wyprosić z naszego ogrodu.

Moje przepisy – to dział zawierający ciekawe przepisy na wypieki, potrawy i ciekawostki kulinarne naszych Czytelników. Sprawdźcie, co apetycznego i zdrowego można tam znaleźć w bieżącym numerze.

Zapraszamy do naszego sklepu internetowego – www.dzialkowiecsklep.pl

Dołącz do nas na   Mój ogródek 

Ciekawe artykuły i praktyczne porady, co miesiąc znaleźć można w „Moim Ogródku”, serdecznie zapraszam, do lektury.

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio