Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Działkowcy z rejonu Myśliborza piszą w sprawie ogrodów warszawskich - 05.02.2015

Pomysł Stowarzyszenia "Dekretowiec", aby rekompensaty z tytułu roszczeń rozwiązać poprzez likwidację ogrodów działkowych w Warszawie jest z natury niedorzeczny.

Pomijając szkody społeczne takiego pomysłu, jego realizacja przyniosłaby rozgoryczenie i brak zaufania obywateli do porządku prawnego Państwa.

Że trzeba rozwiązać problem roszczeń, zdajemy sobie z tego sprawę.

Wydaje się, że dobrym pomysłem jest projekt ustawy zgłoszony przez SLD, by raz na zawsze zamknąć problem rekompensat, ale jednocześnie ukrócić proceder nieuczciwego handlu roszczeniami lub prawami spadkowymi.

Trzeba zdawać sobie sprawę, że przez 70 lat nastąpiły nieodwracalne skutki własnościowe i prawne i dzisiaj wywracanie tego porządku jest niecelowe.

Apelujemy do władz miasta Warszawy o uregulowanie prawne statusu ogrodów działkowych, które promieniują na sytuację całego stowarzyszenia PZD, by nie powracać bez przerwy do tego tematu.

Do senatorów apelujemy o niepodejmowanie zgłoszonej propozycji "Dekretowca" i szukania rozwiązania problemu rekompensat inną bardziej skuteczną i sprawiedliwą drogą.

Z poważaniem działkowcy z Rejonu Myśliborza

(podpisy 14 osób)

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.