Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Poseł Michał Jach (PiS) spotkał się z OZ w Szczecinie - 23.01.2015

W dniu 20.01.2015 roku działkowcy ze Stargardu Szczecińskiego pod przewodnictwem członka Prezydium OZ PZD w Szczecinie spotkali się w biurze poselskim z posłem PiS Michałem Jachem. Podczas spotkania zapoznano posła z aktualną sytuacją w PZD tj.:

- oczekiwaniem działkowców na szybką nowelizację prawa budowlanego w sprawie altan działkowych

- zaniepokojeniem działkowców w związku z wątpliwościami Rzecznika Praw Obywatelskich w sprawie konstytucjonalności ustawy z dnia 13.12.2013 r.

- decyzji sądu w sprawie odmowy rejestracji w KRS nowego statutu PZD uchwalonego 23.10.2014 r.

Podczas spotkania zapoznano też Posła z decyzją wszystkich jedenastu Rodzinnych Ogrodów Działkowych jakie są na terenie miasta i gminy Stargardu Szczecińskiego o pozostaniu w strukturze Stowarzyszenia PZD.

Pan Poseł wyraził pełną aprobatę dla inicjatywy działkowców dotyczącej nowelizacji przepisów w sprawie altan działkowych oraz dla ustawy z 13.12.2013 r., która jak oświadczył, jest dobra dla działkowców i ogrodów dlatego jest popierana przez Prawo i Sprawiedliwość.

W dyskusji głos zabrali wszyscy uczestnicy spotkania informując o istniejących zagrożeniach dla działkowców jak i ogrodów. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze, na zakończenie przekazano sobie wzajemne podziękowania.

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio