Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Działkowcy w sprawie działań zmierzających do likwidacji ogrodów w Warszawie - 22.01.2015

Pani Hanna Gronkiewicz - Waltz Prezydent Warszawy,

Nie jest do końca załatwiona sprawa nowelizacji ustawy prawa budowlanego 'Stop Rozbiórkom Altan', a rozpoczyna się kolejna batalia o warszawskie grunty. Stowarzyszenie Dekretowiec chciałoby przeforsować swoje pomysły zmiany ustawy reprywatyzacyjnej, a tym samym doprowadzić do likwidacji Rodzinnych Ogrodów Działkowych na terenie Warszawy. Zamysł ten ma w konsekwencji zadanie krzywdzić tysiące niezamożnych obywateli, aby wzbogacić kieszenie niewielu.

Takie pomysły budzą wielki niepokój i niezadowolenie wśród działkowców naszego ogrodu i zapewne nie tylko naszego.

Rodzi się pytanie czy za błędy władz minionego okresu odpowiedzialność ponieść mają obecni działkowcy, którzy zagospodarowując nieużytki wnieśli olbrzymi wkład pracy i finansowy.

W praworządnym państwie nie może być tak, że jedna grupa społeczna poniesie koszty za innych. Zapewne są inne drogi zaspokojenia tzw. dekretowców.

Zwracamy się do Pani Prezydent w imię solidarności, aby podjęto odpowiednie działania i decyzje by działkowcy nie musieli się czuć oszukani przez władzę.

Naprawianie krzywd historycznych przez krzywdzenie innych jest niezgodne ze sprawiedliwością społeczną, a tym samym z Konstytucją.

Z pozdrowieniami działkowymi

Prezes ROD 'Nad Wisłą'

Stanisław Dominiak

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.