Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Spotkanie Posła Jerzego Polaczka (PiS) z OZ Śląskim - 21.01.2015

W dniu 19 stycznia 2015 roku. Prezes OZ Śląskiego PZD Józef Noski, I Wiceprezes OZ Jan Jaworek, Sekretarz OZ Piotr Mioduszewski oraz Kierownik Delegatury w Bytomiu Jan Radoła spotkali się z Posłem PiS Jerzym Polaczkiem. Tematem przewodnim spotkania był procedowany w Sejmie projekt ustawy „Stop Rozbiórkom Altan”.

Z uwagi, że Pan poseł jest członkiem Sejmowej Komisji Infrastruktury, która pracowała nad obywatelskim projektem ustawy warto było porozmawiać o nurtujących działkowców tematach, a przy tej okazji złożono także na ręce Pana posła petycję w sprawie poparcia obywatelskiego projektu ustawy "Stop Rozbiórkom Altan".

Przedstawiciele OZ Śląskiego przedstawili Panu posłowi problem jaki powstał po wyroku NSA dotyczący altan w Polsce oraz zagrożenie ich legalnego istnienia. Wskazali, że definicja przedstawiona przez NSA nie ma zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością, jaka panuje w ogrodach działkowych. Zwrócili uwagę na fakt, że drewniane, bądź też murowane altany ozdabiają ogrody działkowe od przeszło stu lat. Ponadto podkreślono, że dzisiaj w Rodzinnych Ogrodach Działkowych w Polsce istnieje ponad 900 000 altan, które przypominają niewielkie, murowane bądź drewniane domki, które spełniają funkcje rekreacyjno - wypoczynkowe.

Pan Poseł pozytywnie odniósł się do wniesionego projektu ustawy o zmianie ustawy Prawo budowlane i innych ustaw, która ma rozwiązać zagrożenie braku legalnego istnienia altan w Polsce. Zaznaczył, że Komisja w całości przyjęła projekt ustawy wraz z wniesionymi przez rząd zmianami. Najprawdopodobniej na początku lutego odbędzie się drugie czytanie ustawy w Sejmie.

W rozmowach poruszano także aktualne sprawy kraju w szczególności dotyczące spraw polskiego górnictwa. Był to temat istotny dla rozmówców, bowiem każdy był pracownikiem tej gałęzi przemysłu, a więc warto było wymienić się swoimi opiniami.

Na zakończenie Pan Poseł ze zrozumieniem przyjął sytuację działkowców i zadeklarował swoje poparcie.

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio