Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Informacja na temat zebrań wszystkich działkowców - 19.01.2015

18 stycznia 2015 r. dobiega końca termin wyznaczony przez ustawę o rodzinnych ogrodach działkowych na  przeprowadzenie  zebrań, na których wszyscy działkowcy w ROD mają zdecydować o wyborze stowarzyszenia zarządzającego ogrodem.  Do dnia 12 stycznia 2015 r. odbyły  się zebrania w 4806 ROD (97,62% wszystkich ROD). W zdecydowanej większości – w 4568  ogrodach – działkowcy postanowili, że chcą aby ich ogrodem nadal zarządzał PZD.

O powołaniu własnego stowarzyszenia zarządzającego ogrodem zadecydowali działkowcy w 238 ROD (4,95% odbytych zebrań). Po rejestracji stowarzyszeń, powołanych zgodnie z wolą działkowców i z ustawą o ROD, zostanie wszczęta procedura przekazania im przez PZD praw do gruntów oraz majątku ROD zgodnie z zapisami ustawy.

Godnym podkreślenia jest fakt, że we wszystkich ogrodach leżących na terenie działania okręgowych zarządów PZD w Pile, Świętokrzyskiego oraz we Wrocławiu działkowcy potwierdzili chęć pozostania w PZD.

Zebrania cały czas się odbywają. Na dzień 12 stycznia 2015 r. do odbycia pozostało ich jeszcze 95 i zostaną przeprowadzone w formie oraz terminie ustanowionym ustawą o rodzinnych ogrodach działkowych.

 Krajowa Rada obradująca na XXIV posiedzeniu w dniu 15 stycznia 2015 r. wypowiedziała się na ten temat w Stanowisku w sprawie wszystkich działkowców w ROD, które możecie Państwo przeczytać tutaj.  

 

(ZRS)

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.