Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Protest Komisji Warszawskiej wobec spłaty dekretowców warszawskimi ogrodami - 16.01.2015

"Pozostajemy w głębokim przekonaniu, że nikogo nie przekona ani agresywna postawa, ani takaż retoryka prezentowana przez Zrzeszenie „Dekretowiec”. Czym bowiem innym od - zdaniem Zrzeszenia - wszechogarniającego bezprawia jest jego propozycja? Mamy też nadzieję, że władze Warszawy - gdyby dostrzegły w propozycji Zrzeszenia jakiś zalążek pomysłu na zdobycie środków na odszkodowania dla „dekretowców” - będą pamiętały o programowym dokumencie dla stolicy, jakim jest Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego m.st. Warszawy uchwalone przez Radę m.st. Warszawy. W Studium, w części poświęconej wizji rozwoju miasta przewidziano zachowanie terenów zielonych i ochronę przyrody, w tym (w najgorszym razie) przekształcenie ogrodów działkowych w parki, a nie tereny budowlane dla developerów, jak chce tego Zrzeszenie Dekretowiec" - pisze Komisja Warszawska w liście do Senatorów i tzw. Zrzeszenia Dekretowiec.

Od redakcji:

Komisja Warszawska jest to komisja wspólna powołana na wniosek OZ Mazowieckiego przez prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy Hannę  Gronkiewicz – Waltz. Celem Komisji jest rozwiązywanie trudnych problemów ogrodów warszawskich. OZ Mazowiecki oczekuje, że Komisja Warszawska podejmie w sposób bardzo szeroki problemy tych ogrodów, a więc zarówno prawne i społeczne.

Ogrody warszawskie są terenami zielonymi i płucami miasta. Ponadto stanowią one pomoc dla najbardziej tego potrzebujących. To również miejsce wychowywania dzieci, a także wypoczynku seniorów na orgaznizowanych w nich wczasach. 

Załącznik plikowy do pobrania

Komisja_Warszawska.pdf

Powrót

Copyright © 2019 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio