Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

W OZ Szczecińskim odbyło się ostatnie ustawowe zebranie - 14.01.2015

10 stycznia br. w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym 'Wyspa Pucka' w Szczecinie odbyło się walne zebranie wszystkich działkowców, na którym zostało przeprowadzone głosowanie w sprawie wyboru stowarzyszenia ogrodowego, które będzie prowadziło i zarządzało ogrodem działkowym przez następne lata. Było to ostatnie zebranie ustawowe w OZ Szczecińskim.

Decyzją działkowców ROD "Wyspa Pucka" w Szczecinie pozostał w sprawdzonych i sprawnie działających strukturach Polskiego Związku Działkowców.

Przed głosowaniem bardzo dokładnie została omówiona treść nowej ustawy o ROD z 13 grudnia 2013 roku. Omówiono także kwestię uprawnień jakie daje ona działkowcom i jakie wynikają z niej obowiązki. Ponadto podkreślono jak ważna dla przyszłości ogrodu jest decyzja o wyborze stowarzyszenia prowadzącego rod.

Dokonano też oceny toczących się spraw wokół ustawy o ROD z 13 grudnia 2013 roku i wobec obywatelskiego projektu ustawy 'Stop Rozbiórkom Altan', który jest aktualnie procedowany w Sejmie w Komisji Infrastruktury. Poprawa niedoskonałego prawa budowlanego ma na celu ochronę przeszło milionowej społeczności działkowców przed nieuzasadnionymi kosztami rozbiórki i budowy nowych altan ogrodowych.

Na zakończenie podziękowano działkowcom za uczestnictwo w zebraniu i złożono noworoczne życzenia.

 

 

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio