Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

„Mój Ogródek” tworzymy z naszymi czytelnikami! - 29.12.2014

Początek zimy był łagodny dla naszych roślin. Nie ma uszkodzeń mrozowych ani powyłamywanych pędów od zalegającego śniegu. Jednak w trosce o nasze ogrodowe nasadzenia powinniśmy być czujni, gdyż wszystko jeszcze może się w styczniu zdarzyć. Mając chwilę wolnego – od prac ogrodniczych, warto ten czas poświęcić na lekturę „Mojego Ogródka”, gdyż zima to doskonały moment, na przemyślenia związane ze zmianą wizerunku naszej działki, ogrodu i balkonu. Sprawdź jakie rady, projekty i inspiracje, czekają na Ciebie w najnowszym, styczniowym numerze „Mojego Ogródka”.

 

Gdy nastaje wiosna, każda kolorowa roślina staje się widoczna – „krzycząca”. Podziwiamy wówczas takie rośliny – byliny, krzewy, jak i drzewa, które bardzo chcemy mieć na swojej działce, tak aby inni się nimi zachwycali i je pożądali tak jak my teraz.

 

Jest to niezwykły krzew/ małe drzewo, które zarówno ma tylu samo zwolenników jak i przeciwników. Poznaj jego plusy – walory, jak i minusy – wady, zanim posadzisz go na działce.

 

Piękne, ale niebezpieczne, to częste zjawisko w przyrodzie. Nam dorosłym to nie przeszkadza, jednak jak w naszym ogrodzie „urzędują” dzieci, taka roślinność staje się problemem. Sprawdź z czym należy wówczas uważać.

Doskonałą inspiracją do zmiany wyglądu naszego ogrodu, są relacje działek i ogrodów naszych Czytelników. Warto więc pokusić się o zerknięcie do numeru styczniowego, aby poznać kolejną odsłonę oryginalnych, roślinnych nasadzeń.

Szklany ogródek to doskonały pomysł na stworzenie mninogródka w mieszkaniu. Sprawdź z jakich roślin można skomponować taki niepowtarzalny ogródek.

„Marchewka” obok pelargonii na rabacie, ależ oczywiście, bo wszystko trzeba zachować w równowadze i nauczyć się ponownie otaczać się zarówno roślinami uprawowymi jak i ozdobnymi. Sięgnij do tego artykułu – jeśli chcesz wiedzieć dlaczego powinniśmy tak radykalnie postępować.

Dwie płcie są potrzebne, aby narodziło się życie. O tym wiedzą wszyscy, jednak nie każdy wie, że są też takie gatunki w świecie roślin, które wymagają zarówno odmiany żeńskiej jak i męskiej, aby powstał owoc. Sprawdź jakie to gatunki, bo może dziwisz się od lat, dlaczego nie owocują twoje rośliny?

Jeśli planujesz kwaterę sadowniczą na działce, to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Warto poznać gatunki – jabłonie, grusze, maliny, śliwy, odporne i tolerancyjne na choroby i szkodniki, aby uchronić się przed chemicznymi opryskami drzewek owocowych.

Niezwykle modny stał się ostatnio ogród preriowy – ogród naturalistyczny. Jeśli masz działkę, na której widać dominację roślin o małych wymaganiach glebowych, to taki ogród jest właśnie dla Ciebie. Sprawdź jak go stworzyć – to nie jest trudne.

Zrób to sam – zimowy świecznik, to artykuł z cyklu – krok po kroku, jak udekorować ogród ciekawymi elementami lub ozdobami. W tym numerze przedstawiamy zimowy, „magiczny” świecznik.

Śmietnik to nic wstydliwego, jednak warto go schować za czymś ozdobnym, bo sam pojemnik i zapach, nie należą do tych najciekawszych. W artykule podpowiadamy jak go umiejętnie zakamuflować w ogrodzie, tak aby stał się jego jednością.

Używamy soli codziennie do różnych potraw, jednak czy stosujemy tą właściwą? Warto poznać jakie sole dostępne są na rynku i jak zachować zdrowy rozsadek w ich codziennym spożyciu.

Przeziębienie trudno wyleczyć jednym lekarstwem. Tu potrzebna jest stanowcza kuracja składająca się z kilku składników. Sprawdź jak domowymi – „ziołowymi” sposobami radzić sobie w przypadku kaszlu, kataru i bólu gardła.

Miło nam jak odwiedzą nas ptaki, ogród wówczas jest „pełniejszy”. A jakby tak mieć na stałe, ciekawe ogrodowe, egzotyczne ptactwo. Sięgnij do tego artykułu, jeśli chcesz, aby Twój ogród był jeszcze bardziej oryginalny i pełny.

Osteoporoza jest to choroba kości, która dotyka głównie osoby starsze. W numerze radzimy jak opóźnić jej rozwój.

Rośliny na myszy. W tym materiale znaleźć można same ciekawe i praktyczne wskazówki jak „dyplomatycznie” pozbyć się z ogrodu i domu, zwinnych, szybkich gryzoni – myszy polnych.

Figa w roli głównej, to ciekawe wypieki, potrawy i ciekawostki naszych Czytelników w dziale – „moje przepisy”. Sprawdź, co jeszcze apetycznego i zdrowego można tam znaleźć.

Ciekawe artykuły i praktyczne porady, co miesiąc znaleźć można w „Moim Ogródku”, serdecznie zapraszam do lektury.

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio