Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Spotkanie posła PO Arkadiusza Litwińskiego i OZ w Szczecinie - 23.12.2014

23 grudnia 2014 roku delegację działkowców OZ PZD w Szczecinie przyjął poseł PO Pan Arkadiusz Litwiński.

Działkowcy przekazali Posłowi informacje o bieżącej sytuacji w rodzinnych ogrodach działkowych okręgu szczecińskiego. Szczególną uwagę poświęcono obywatelskiemu projektowi "Stop Rozbiórkom Altan", który po pierwszym czytaniu skierowany został do Sejmowej Komisji Infrastruktury i Rozwoju.

Poseł Arkadiusz Litwiński jest członkiem tej komisji sejmowej, stąd też żywo interesował się problemem. Popiera proponowane rozwiązanie oraz przewiduje, że w połowie stycznia 2015 roku powinna sprawa być sfinalizowana na posiedzeniu Komisji Infrastruktury i Rozwoju, a następnie procedowana w Sejmie. Nie widzi ązdnych zagrożeń. Jednak uważa, że problem definicji altany działkowej powinien być rozwiązany raz na zawsze. Bowiem to co zapisane ustawowo nie może być przedmiotem różnorodnych interpretacji.

Poseł odniósł się również do wątpliwości konstytucyjnych Rzecznika Praw Obywatelskich w stosunku do ustawy o ROD oraz działań stowarzyszeń niezadowolonych z prawnych rozwiązań przyjętych przez ustawę o ROD z  13 grudnia 2013 roku. Jak sam stwierdził, nigdy nie było tak dobrze żeby wszyscy byli zadowoleni, liczy się natomiast interes większości.

Delegacja OZ PZD przedstawiając problemy ROD w okręgu przekazała informacje o wcielaniu w życie Ustawy, o zebraniach ustawowych działkowców, przyjętym Statucie PZD i itd.

Po zreferowaniu merytorycznych zagadnień ogrodowych i Związku oraz dyskusji na temat ogólnej sytuacji w kraju, działkowcy przekazali Posłowi życzenia świąteczne i noworoczne, a Pan Poseł je odwzajemnił.

li142.jpg (658×438)

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio