Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Gratulacje działkowców ROD 'Wspólna Praca' w Bytomiu dla Prezydenta Miasta - 08.12.2014

Delegacja Zarządu ROD "Wspólna Praca"- Gratulowała Prezydentowi Miasta Bytomia Damianowi Bartyli wyboru na nową kadencję. Wiązankę okolicznościową w imieniu działkowców wręczył Prezes Bogdan Pawelec.

"W kilku słowach podziękowaliśmy za dotychczasową współpracę z Prezydentem Miasta Bytomia i pracownikami Urzędu Gminy Bytom ,która jak do tej pory układa nam się bardzo dobrze. Jesteśmy zbudowani postawą Prezydenta Miasta Bytomia Damiana Bartyli z jaką troską pochyla się nad problemem działkowców w świetle ustawy o ogrodach działkowych i obiecał że w tej jego czteroletniej kadencji na stanowisku Prezydenta Miasta określi sprawy własnościowe Bytomskich ogrodów, które nie zagrażają nikomu na terenie gminy, zdając sobie sprawę z pożytecznej roli tych terenów zagospodarowanych przez działkowców po byłych gliniankach, śmietniskach oraz hałdach".

Ogrody działkowe w Bytomiu wkomponowały się z pożytkiem dla otoczenia blokowisk i terenów zdegradowanych po ponad 100 letniej działalności górniczej. Użytkowanie małego skrawka ziemi wpływa bardzo pożytecznie na zdrowie ludzi w podeszłym wieku, emerytom z reguły byłym pracownikom Bytomskich Zakładów Pracy, górników, hutników i innych zawodów, którzy związani są z tym małym żywym parkiem.

Ogrody tworzą integralną część naszego miasta gdzie można zwłaszcza latem zobaczyć wielopokoleniowe spotkania dziadków i ich dzieci oraz wnuków których pobyt na działce u dziadka jest to jedyny sposób spędzenia wakacji z daleka od ulicy i blokowisk.

W dniu 4.12.2014 w święto górnicze św. Barbary gratulacje od ROD "Wspólna Praca" odebrał pierwszy zastępca Prezydenta Miasta Bytomia Andrzej Panek.

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.