Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

"Nie docierają do nas żadne sygnały o dalszych losach projektu ustawy" - 05.12.2014

Częstochowa 1.12.2014r

 

  l.dz.143/XII/2014

 

      Marszałek Sejmu RP

      Pan Radosław Sikorski

        ul.Wiejska 4/6/8 

         Warszawa

 

Szanowny Panie Marszałku z niepokojem obserwujemy brak jakichkolwiek kroków podejmowanych w celu uchwalenia zmian w ustawie  "Prawo budowlane"

Od złożenia w Sejmie projektu w/w ustawy minęło prawie dwa miesiące. Nie docierają do nas żadne sygnały o dalszych losach projektu ustawy.Nie wyznaczono nawet terminu pierwszego czytania.

Zwracamy się do Pana po raz kolejny o nie powstrzymywanie prac nad uchwaleniem ustawy.Chcemy wierzyć że słowo dane przez Marszałka Sejmu ma swój ciężar gatunkowy że nie było to tylko takie sobie powiedzenie,kiedy złożył Pan obietnicę nadania rychłego biegu projektowi ustawy.

W kultowej komedii filmowej "Sami swoi"jeden z bohaterów Kazimierz Pawlak mówi:" u mnie słowo droższe pieniądza...". Ten swoisty kodeks honorowy chłopa z za Buga być może w dzisiejszym świecie nie jest zbyt popularny. Niestety obserwujemy że dziś częściej mamy do czynienia z tzw.rzucaniem słów na wiatr.

Chcemy wierzyć że Pan Marszałek ceni swoje słowa.

Chcemy wierzyć że słowo Marszałka Polskiego Sejmu też jest droższe niż pieniądz. Wierzymy że wywiaże się Pan ze złożonej obietnicy i projekt ustawy złożony w Sejmie przez Obywatelski Komitet Inicjatywy Ustawodawczej od którego zależy nasz spokój i bezpieczeństwo naszych altan działkowych trafi pod obrady Sejmu RP.

Człowiek tak jest skonstruowany że chce mieć jakieś autorytety, potrzebuje komuś wierzyć.

Chcemy wierzyć Pańskiemu słowu, bo kto jak nie Marszałek Sejmu, druga osoba w państwie powinien być autorytetem dla obywatela.

Z wyrazami szacunku Zarząd i działkowcy ROD "Wypalanki" w Częstochowie.

W imieniu i z upoważnienia Zarządu Prezes ROD "Wypalanki"

                                                     Barbara Powązka

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.