Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

„Mój Ogródek” tworzymy z naszymi czytelnikami! - 26.11.2014

Grudzień to najbardziej magiczny miesiąc w całym roku. Naszą uwagę zaczyna zaprzątać myśl o świątecznym wystroju domu i ogrodu oraz o prezentach, którymi chcemy obdarować najbliższych. Tu pomocą służy najnowszy, grudniowy numer „Mojego Ogródka”, w którym znaleźć można wiele praktycznych i interesujących inspiracji. W miesięczniku znaleźć można również szereg rad i ciekawostek z dziedziny ogrodnictwa, a także natury i zdrowia. Poniżej polecamy niektóre z nich:

Piękny ogród bez pracy, wydaje się niemożliwy, ale odpowiedni dobór gatunków i odmian, może temu pomóc. Warto więc sięgnąć po ten artykuł i dowiedzieć się jak sobie samemu pomóc, aby stworzyć rabatę na lata, bez naszej ciągłej pielęgnacji.

Drzewko choinkowe i stół, to dwa najważniejsze punkty w czasie świąt. Odpowiedni przystrojone podkreślają niecodzienny wygląd naszego domu. Jednak co roku niektórzy z nas mogą mieć problem z wyborem choinki. W artykule znaleźć można praktyczne podpowiedzi co wybrać, jak przedłużyć jej trwałość, jak oprawić i co z nią z robić po świtach.

Czy rośliny mogą wyglądać zabawnie? Ależ oczywiście, że tak. Doskonałym przykładem takich roślin są gatunki o pstrych liściach, które wyglądają tak jakby ktoś namalował na ich powierzchni plamy farbą.

W „Moim Ogródku” zawsze jest miejsce na Wasze listy. W tym numerze prezentujemy, bardzo atrakcyjny ogród naszego Czytelnika, który może zainspirować innych do podobnych rozwiązań. 

Powyginane pędy, mech, świadczą o starości drzewa, jednak dzięki sztuce bonsai, można to osiągnąć w ciągu kilku lat. W artykule podpowiemy z jakich gatunków można zrobić samemu drzewko ta metodą i jak następnie je pielęgnować.

Chrońmy przed śniegiem i lodem, wszystkie krzewy o kolumnowych i stożkowych pędach. Ciężki, mokry śnieg może wyłamywać gałęzie i uszkodzić roślinę. Śledźmy pogodę i sprawdzajmy czy rośliny, są dobrze obwiązane.

Jedzmy marchew – to artykuł, w którym zawartych zostało 10 punktów – dlaczego warto jeść to bardzo popularne warzywo. Ciekawostki, rady i przestrogi, zaintrygują wszystkich miłośników tego „pomarańczowego korzenia”.

Te niezwykłe pnącze doskonale dopasowało się do naszych warunków klimatycznych. Jest odporne na choroby, dekoracyjne, smaczne i można je z łatwością zamówić w naszym sklepie wysyłkowym tel. 22 101 34 34

Jest interesującym krzewem ogrodowym, który doskonale prezentuje się np. jako niski żywopłot. Wiosną obsypany jest czerwonymi kwiatami, natomiast jesienią – żółtymi owocami. W artykule znaleźć przydatne przepisy z owocu pigwowca.

Nawierzchnie w ogrodzie mogą być ozdobą poprzez swój kształt. Kładka nad wodą lub „nad” trawnikiem to doskonały pomysł na urozmaicenie przestrzeni działki.

To pierwsza rzecz, którą widzimy wchodząc do ogrodu. Może ona urzekać lub odstraszać. My podpowiemy co zrobić, aby efekt był ten pierwszy. Ciekawe rozwiązania roślinne i architektoniczne mogą być pomocne przy tworzeniu własnego wejścia.

Miód nie jedno ma imię. Pod tym tytułem znalazł się bardzo intersujący artykuł zawierający informację jak odróżnić od siebie miody, jak je przechowywać i na jakie dolegliwości stosować.

Czy wiemy, co jemy? W produktach, które kupujemy ukryte są różne egzotyczne nazwy, które nie zachęcają do ich jedzenia. Warto więc wiedzieć, co się kryje za tymi określeniami, aby móc się uważać za świadomego konsumenta.

Trzymaj się ciepło… to artykuł, który promuje zdrową bieliznę z dodatkiem bursztynu i bambusa. Ten pierwszy składnik nie tylko rozgrzewa, ale również polecany jest osobą ciepiącym na reumatyzm. Sprawdź w naszym sklepie wysyłkowym, co możesz ciepłego i zdrowego podarować swoim bliskim.

tel. (22)101 34 34

Od łopaty do traktorka, taki asortyment sprzętów do odśnieżania znaleźć można w sklepach ogrodniczych. Sprawdź co ty potrzebujesz w walce z „białym puchem”.

Jaki karmnik powiesić, aby przyleciały czeczoty? A jaki, aby sikory? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w artykule „zimowe dokarmianie”. Warto go przeczytać i dopowiedzieć się czym karmić ptaki, goszczące na naszej działce.

Grzańce na zdrowie; Słodkie małe co nieco to Wasze, sprawdzone i polecane przepisy.

Ciekawe artykuły i praktyczne porady, co miesiąc znaleźć można w „Moim Ogródku”, serdecznie zapraszam do lektury.

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.