Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Poseł PO Stanisław Chmielewski spotkał się z działkowcami ze Złotowa - 26.11.2014

24 listopada br. Poseł PO Stanisław Chmielewski spotkał się z przedstawicielami ROD miasta Złotowa w sprawie stanowiska Rzecznika Praw Obywatelskich, który podważa konstytucyjność Ustawy o ROD z 2013 roku. Na spotkaniu został poruszony także temat wyroku NSA o altanach działkowych oraz inicjatywy ustawodawczej PZD 'STOP rozbiórkom altan'.

Poseł poinformował, ze podczas dyskusji w Klubie PO będzie zabiegał, aby zapisy projektu obywatelskiego zostały wprowadzone do ustawy Prawo budowlane. Będzie on również rozmawiał z Posłanką Krystyną Sibińską w sprawie propozycji zmian w projekcie obywatelskim.

Stwierdził jednak, ze działkowcy musza być przygotowani na kontrolę pobudowanych altan przez władze samorządowe i obciążenie podatkiem tych działkowców, którzy nie przestrzegają przy budowie altan przepisów Ustawy o ROD i ustawy Prawo budowlane.

Poseł poinformował, ze będzie rozmawiał z Przewodniczącym Klubu PO Rafałem Grupińskim, aby przyspieszył spotkanie z przedstawicielami działkowców z Małopolski.

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Poseł zapewnił, ze postara się, aby działkowcy z kolejnej potyczki wyszli zwycięsko.

W spotkaniu wzięli udział" Prezes ROD 'Wielatowo' Ryszard Pisula, Prezes ROD 'Piast' Henryk Dąbrowski oraz Prezes ROD 'Polna' Piotr Koselke. Spotkaniu przewodniczył Prezes OZ PZD w Pile Marian Praczyk.

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio