Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

"Działkowcy z Koszalina spotkali się z Posłem Twojego Ruchu Andrzejem Lewandowskim" - 21.11.2014

W dniu 20.11.2014 roku członkowie Prezydium Okręgowego Zarządu PZD w Koszalinie spotkali się z Posłem Andrzejem Lewandowskim z Twojego Ruchu. Tematem spotkania była tematyka związana z obywatelskim projektem zmiany ustawy prawo budowlane w odniesieniu do altan w rodzinnych ogrodach działkowych.

Na wstępie spotkania wiceprezes OZ PZD Ryszard Nowak zapoznał Pana Posła z ogólnymi założeniami projektu obywatelskiego zmiany prawa budowlanego w odniesieniu do altan w rodzinnych ogrodach działkowych. Poseł Lewandowski z zainteresowaniem przyjął informacje dotyczące inicjatywy działkowców podkreślając, że jest ona wyrazem zorganizowania Związku oraz jego siły organizacyjnej.

Poseł Andrzej Lewandowski zadeklarował, że w ramach swoich obowiązków poselskich będzie monitorował stan prac sejmowych nad obywatelskim projektem oraz rozpropaguje jego założenia wśród posłów swojego ugrupowania. Podkreślił przy tym, że prace sejmowe nad projektem obywatelskim powinny być możliwie krótkie i należy przyjąć poprawkę do ustawy prawo budowlane zgodnie z wolą działkowców.

W trakcie spotkania omówiono również problematykę związaną z obroną ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych podkreślając fakt, że uregulowania ustawowe służą wszystkim działkowcom niezależnie od ich przynależności organizacyjnej i nowa ustawa w żadnym przypadku nie spowodowała masowych wystąpień ogrodów z PZD. Fakt ten świadczy o odpowiedzialności członków ogrodów za dalsze ich losy.
 
Prezes OZ PZD Stanisław Suszek podziękował Panu Posłowi za spotkanie podkreślając, że wola spotykania się parlamentarzystów ze swoimi wyborcami działkowcami wcale nie jest powszechna. W ocenie uczestników, spotkanie było bardzo konstruktywne i upłynęło w miłej atmosferze.

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.