Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Czytajcie „działkowca”! - 21.11.2014

Coraz krótszy dzień i raczej kiepska pogoda, większość prac ogrodowych została już zakończona a myślami jesteśmy coraz bliżej Świąt. Warto jednak nawet teraz poświęcić trochę czasu działce. Zawsze jest trochę prac, o których nie powinniśmy zapominać, można też pomyśleć o świątecznych dekoracjach lub po prostu podziwiać urodę szaty roślinnej, która odpowiednio zaaranżowana, nawet bez szronu i śniegu potrafi być bardzo atrakcyjna. A niezastąpionym doradcą w tym zakresie będzie z pewnością grudniowy numer „działkowca” który właśnie pojawił się w sprzedaży! Polecamy w nim m.in. pomysły na świąteczne kwiaty oraz zimowe dekoracje. Nie zabraknie również pomysłów i inspiracji związanych z aranżacją działki. A oprócz tego aktualne porady i przypomnienia ogrodnicze, artykuły na temat ekologii, zdrowego odżywiania, uprawy i ochrony roślin, oraz wiele innych aktualnych tematów! Poniżej przedstawiamy niektóre z nich:

● Poznajcie najatrakcyjniejsze gatunki i odmiany kwiatów mogące służyć do świątecznej dekoracji mieszkań! Jakie mają wymagania? jak je aranżować? Co zrobić aby udało się je w dobrej formie zachować do następnego roku?

● Z końcem roku wydaje się, że działka przestaje być atrakcyjna. Czy rzeczywiście? Okazuje się, że rośliny mogą stworzyć bardzo wiele zimowych ozdób i nie muszą to być tylko atrakcyjne pędy czy owoce! 

Miłorzęby zyskują sobie ostatnio coraz większą popularność, m.in. dzięki wyjątkowym cechom uprawowym oraz właściwościom prozdrowotnym wykorzystywanym m.in. w leczeniu chorób układu sercowo-naczyniowego, a także do wspomagania pamięci i koncentracji!

● Istnieje wiele światłolubnych gatunków roślin, które mogą stanowić atrakcyjną alternatywę dla trawnika w miejscach gdzie nie zawsze musi on być. Jak je ze sobą zestawiać, aby ciekawie zaaranżować przestrzeń?

● W jaki sposób stworzyć świąteczne dekoracje na działce? Jakie miejsca warto ozdobić? Jakie materiały będą najlepsze? Podajemy kilka przykładów ciekawych dekoracji. Warto też poznać najważniejsze zasady obowiązujące podczas ich tworzenia! 

●  Wiele iglaków, po nastaniu zimowych mrozów przybiera inne barwy, np. z zielonych stają się pomarańczowe. Warto odpowiednio wykorzystać tę zmienność w działkowych kompozycjach! 

● W listopadowym „działkowcu” rozstrzygnęliśmy tegoroczny konkurs „Moja Działka” i zgodnie z obietnicą rozpoczynamy publikację zwycięskich zgłoszeń, tak aby nasi Czytelnicy mogli czerpać z nich inspirację i doświadczenia. Zachęcamy też wszystkich do wzięcia udziału w kolejnych edycjach naszego konkursu! 

● W sezonie zimowym jest okazja aby porozmyślać o modernizacji altany oraz małej architektury na działce. Na rynku jest bogata oferta różnych materiałów budowlanych. Warto już teraz dokonać spokojnego wyboru właściwych i tańszych materiałów, dzięki czemu można wiele zaoszczędzić!

Jak samemu zrobić małe oczko wodne? Z nami nie będzie z tym problemu! Technikę wykonania prezentujemy „krok po kroku” wraz z rysunkami instruktażowymi!

Nie dajmy się przeziębieniu! Zaczął się okres przeziębień i infekcji grypowych. Jakimi ziołami i w jakich formach możemy się wspomóc, aby wesprzeć organizm w walce z chorobami? Bogaty wybór urządzeń i preparatów dla zdrowia i urody dostępny na www.dzialkowiecsklep.pl. 

● Warto uprawiać własne drzewa i krzewy owocowe! Nawet przy obecnym, rekreacyjnym trendzie w zagospodarowaniu działek, jest np. możliwość harmonijnego połączenia trawnika z sadem!

● Jak zaplanować warzywnik retro, zaaranżowany w dawnym stylu, przypominającym wiejskie ogródki warzywne, w których przede wszystkim uprawiane były warzywa tzw. podstawowe?

Zimowy mróz wydaje się złem koniecznym, warto jednak wiedzieć, że oprócz zagrożeń dla roślin, ma też czasem korzystne działanie, a dla wielu gatunków jest wręcz niezbędny do przejścia określonych procesów życiowych!

● Jakie choroby i szkodniki najbardziej dały się we znaki naszym uprawom w mijającym roku? Przedstawiamy ranking tych dziesięciu najgroźniejszych. Warto go poznać, bo może mieć to wpływ także na przyszły sezon! 

Te i wiele innych, atrakcyjnych tematów tylko w grudniowym „działkowcu”! Zapraszamy do lektury!

My dobrze wiemy jak odmienić Twoją działkę! 

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio