Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

"Działkowcy z ROD 'Energetyk' w Grudziądzu nadal w PZD" - 20.11.2014

W sobotnie listopadowe popołudnie w świeżo wyremontowanej świetlicy ROD 'Energetyk w Grudziądzu miało miejsce zebranie działkowców. Spotkali się oni, aby w drodze demokratycznego głosowania, dokonać wyboru stowarzyszenia mającego w przyszłości zarządzać ogrodem.

Punktualnie o godzinie 15 wszystkich przybyłych na zebranie, w tym Prezesa OZ Toruńsko-Włocławskiego Polskiego Związku Działkowców Piotra Gadzikowskiego, powitał prezes zarządu ROD Ryszard Olejniczak. Po przedstawieniu porządku obrad oraz jego przyjęciu przez działkowców w drodze głosowania, Ryszard Olejniczak zaproponował na Przewodniczącą zebrania Krystynę Majewską. Propozycja ta, spotkała się z jednogłośnym zaakceptowaniem przez zebranych. Dokonano także wyboru niezbędnych dwóch komisji, czyli mandatowej oraz uchwał i wniosków.
 
Realizując porządek obrad podczas dyskusji o przybliżenie zapisów Ustawy o ROD został poproszony Prezes OZ PZD, a zarazem opiekun ogrodu. W swoim wystąpieniu p. Piotr Gadzikowski wyjaśnił zebranym dlaczego się spotykamy i jak olbrzymie dla ogrodu ma to znaczenie. Pan Prezes bardzo szeroko przedstawił działkowcom zawiłości prawne oraz zwrócił uwagę, że dotychczasowe dokonania Związku były możliwe tylko dzięki jedności i sile jego członków. W trakcie omawiania korzyści płynących z przynależności do PZD wypłynęła sprawa generalnego remontu świetlicy ogrodu oraz pomieszczeń biurowych oraz kuchennych. Całość została odnowiona przy dużym współudziale finansowym z OZ Toruńsko-Włocławskiego PZD, dzięki otrzymanej bezzwrotnej dotacji. Wyrazy podziękowania wyrazili działkowcy a także Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej Ogrodu oraz członkowie zarządu.
 
Po przejściu do oficjalnych wniosków, z wielu ust padło gromkie „zostajemy w PZD, nie potrzebne nam nowe twory”. Wobec takiego zdania działkowców, głosowanie było już tylko formalnością. Uchwała o pozostawieniu Rodzinnego Ogrodu Działkowego w strukturach Polskiego Związku Działkowców została przyjęta absolutnie jednogłośnie, a ogłoszenie wyniku zostało zatwierdzone burzą oklasków.

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.